کد خبر: 56005تاریخ انتشار : 2:14:20 - شنبه 12 اکتبر 2019

توسعه اجتماعی در گرو توجه به فرهنگ

توسعه اجتماعی در گرو توجه به فرهنگ

مراسم بزرگداشت حافظ شیرازی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد در آرامگاه این شاعر آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز فارس، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امنیت، اقتصاد، بهداشت و درمان و… برای کشور مهم است، ولی آنچه به واسطه آن هویت خود را تعریف می‌کنیم، فرهنگ و هنر است، گفت: کلیدواژه توسعه اجتماعی در همه زمینه‌ها، توجه به حوزه فرهنگ است . سید عباس صالحی در دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان مرودشت با بیان اینکه حوزه فرهنگ و هنر روح تمدن ایرانی است، افزود : آنچه از گذشته به یادگار مانده از میراث تاریخی و میراث ناملموس فرهنگی در گستره فرهنگ و هنر ایران است .
فرهنگ کلیدواژه توسعه اقتصادی است
وی کلیدواژه توسعه اجتماعی را در همه زمینه‌ها، توجه به حوزه فرهنگ دانست و اعلام کرد: بی‌توجهی به حوزه‌های فرهنگی باعث آسیب به زیرساخت‌های اقتصادی می‌شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است گفتمان‌سازی، اصلی ضروری است و تا وقتی فرهنگ ضعیف باشد، حرکت اقتصادی سالم شکل نمی‌گیرد.
مرودشت می‌تواند در حوزه اقتصاد هنر پیشگام باشد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اینکه بتوانیم بازار اقتصادی فرهنگ و هنر را در استان فارس به‌ویژه در شهرستان مرودشت راه‌اندازی کنیم، به عنوان طرحی که می‌تواند به صورت پیوسته مبنای گردش تولید و اقتصاد فرهنگ و هنر شهرستان و استان باشد، مد نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
صالحی اظهار داشت: مرودشت با ویژگی‌ها و شاخصه‌های فرهنگی‌اش در حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر می‌تواند به‌صورتی جدی‌تر در نگاه ملی و استانی فعالیت کند.
وی با اشاره به ورود سالانه سه میلیون گردشگر به فارس، افزود: فراهم‌شدن امکان ایجاد بازار فرهنگ و هنر در ضمن بهره‌گیری از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این خطه ضروری است.
صالحی با اشاره به تجربه صنعت گردشگری در جهان گفت: گردشگر صرفا با میراث تاریخی ارتباط برقرار نمی‌کند و اگر می‌خواهیم تکرار و زمان حضور را افزایش دهیم باید نسبت روشنی بین گردشگری و فرهنگ و هنر ایجاد کنیم.
صالحی پس از دیدار با اهالی فرهنگ و هنر با خانواده شهید درستکار دیدار و گفتگو کرد.
شهید مصیب درستکار خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی در سال۱۳۶۵ در شلمچه به شهادت رسید.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  میله‌های زندان سرانجام سارقان در مرودشت
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,