کد خبر: 43930تاریخ انتشار : 12:06:51 - پنج‌شنبه 14 فوریه 2019

توزیع سبد حمایتی مادران در نی ریز

توزیع سبد حمایتی مادران در نی ریز

نخستین سامانه بین المللی نظام ثبت اطلاعات بیماران بخش های بستری مراقبت های ویژه در بیمارستان نمازی راه اندازی شد.

توزیع سبد حمایتی مادران در نی ریزبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مسئول واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیریز گت: ۲۷۳ سبد غذایی حمایتی بین مادران باردار و شیرده دارای شرایط خاص در این شهرستان توزیع شد.
بهنوش سبحانی افزود: این کار در راستای برنامه حمایتی تغذیهای بنیاد علوی به منظور حمایت از زنان نیازمند باردار و شیرده روستایی با هدف ارتقای سلامت آنها انجام شد.
وی گفت: این سبد حمایتی حاوی ۱۰ قلم موادغذایی شامل برنج، لوبیا، عدس، مرغ، نخود، لپه، خرما، پنیر و روغن بود که میان زنان باردار و شیرده توزیع شد.
کارشناس ارشد تغذیه شبکه بهداشت و درمان نی ریز با بیان اینکه این طرح هر دوماه یک بار انجام میشود افزود: مادران باردار از ماه چهارم بارداری تا ۶ ماه پس از زایمان که دارای شرایط خاص باشند بسته حمایتی دریافت خواهند کرد.
غذایی که در دوران بارداری مصرف میشود نیازهای تغذیهای مادر و همچنین رشد جنین را تأمین میکند، ولی متأسفانه محرومیتهای اقتصادی و درآمد پایین در بسیاری از موارد منجر به کاهش توان خرید موادغذایی مناسب و با ارزش میشود.
سبحانی افزود: مادران باردار و شیرده با شاخص بهداشتی پایین نظیر وزن کمتر از ۴۵ کیلوگرم، وزنگیری نامطلوب، کمخونی، دو قلویی و چند قلویی که از نظر وضعیت اقتصادی دچار مشکل باشند در این طرح قرار میگیرند.


منبع :: http://fars.iribnews.ir

خبر جدید  تشییع پیکر مادر شهید در ایزدخواست
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,