کد خبر: 43850تاریخ انتشار : 11:27:31 - سه‌شنبه 12 فوریه 2019

تملک باغ‌های شیراز به عنوان یک پروژه ملی در دولت مطرح شود

تملک باغ‌های شیراز به عنوان یک پروژه ملی در دولت مطرح شود

شیراز- رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر در دیدار با وزیر فره‍نگ و ارشاد اسلامی، گفت: طرح تملک باغ‌های شیراز به عنوان یک پروژه ملی در دولت مطرح شود

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد تنوری در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، طرح راه اندازی گذر فرهنگ و هنر را بررسی کرد.

وی در این دیدار گفت: شهر شیراز از جمله شهرهایی است که نقش بی بدیلی در تکوین فرهنگ و هویت ایرانی و همچنین فرهنگ و هویت اسلامی در گستره‌ی جهان اسلام دارد.

تنوری ادامه داد: بسیاری از شخصیت‌های فرهنگساز در تاریخ اسلام اهل شیراز بوده‌اند و تاثیر آنها بر فرهنگ کنونی شهر شیراز هم همچنان باقیست.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز اظهار امیدواری کرد که این ظرفیت به وجود بیاید که در شهرهایی که در تاریخ و فرهنگ ایران حضور موثر دارند، دولت بتواند امکان خرید یا تملک باغ‌های تاریخی که در تملک بخش‌های خصوصی یا نظامی قرار دارند فراهم شود.

خبر جدید  شیرازی ها یاد قربانیان سیل را گرامی داشتند

تنوری بیان کرد: انتظار داریم موضوع تملک باغ‌های شیراز به عنوان یک پروژه ملی در دولت مطرح شود، تا یک ظرفیت بزرگ برای گذرها و بازارچه‌های عرضه ی آثار هنری فراهم شود.

وی یادآوری کرد: عرضه کالاها و آثار هنری نباید به سمت و سوی محلی گرایی برود چرا که امروز نیاز است که حس همگونگی ایرانی از طریق عرضه آثار هنری ایرانی تقویت شود.

خبر جدید  نخستین «پیچینگ» شورای استانی تولید فیلم کوتاه کشور برگزار شد

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر افزود: هنرهای متعلق به شهرهایی نظیر اصفهان و شیراز و به‌خصوص مناطق مرکزی ایران در سطح ملی و بین المللی شناخته شده‌تر هستند.

تنوری با بیان اینکه ایران در اقتصاد هنر ظرفیت بالقوه ی بیشتری نسبت به وضعیت کنونی دارد، اضافه کرد: در سال‌های گذشته هنرهای بومی_سنتی و ملی ایرانی که متعلق به اقوام غیر مرکزنشین هستند، آن‌طور که باید و شاید جهت عرضه در بازارهای ملی و بین المللی حمایت نشده‌اند.

خبر جدید  ۳ تئاتر در شیراز روی صحنه می رود

عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: در شیراز رویه‌ای در پیش گرفته شود که گذر فرهنگ و هنر در شیراز در خدمت عرضه هنرهای تمام استان‌های ایران قرار گیرد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که طرح ایجاد گذر فرهنگ و هنر در شهرهای کشور در دولت کنونی به ثمر برسد.

در این دیدار معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس حضور داشتند.

کد خبر ۴۵۳۹۹۹۹


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,