کد خبر: 44227تاریخ انتشار : 1:29:53 - چهارشنبه 20 فوریه 2019

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان فارس و شهرداری شیراز منعقد شد

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان فارس و شهرداری شیراز منعقد شد

دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان فارس و شهرداری منطقه ۵ شیراز در راستای توسعه و تقویت ارتباط دانشگاه و شهرداری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند تا این دانشگاه فنی و مهندسی از طریق طرح‌های تحقیقاتی به کمک حل مشکلات شهرداری آید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، رئیس دانشگاه فنیوحرفهای استان فارس امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این تفاهم نامه در راستای تحقق اهداف و سیاستهای کلی نظام به منظور تقویت ارتباط دانشگاه و دستگاههای اجرایی، در جهت عملی کردن ارزشهای انقلاب اسلامی و مقابله با تهاجم فرهنگی بیگانه امضا شد.

محمدجامعی گفت: از موضوعهای این تفاهمنامه همکاری مشترک با شهرداری منطقه پنج شیراز، در جهت توسعه آموزشهای فنیو حرفهای، عقد قراردادهای خدماتی، برگزاری برنامههای فرهنگی و فعال کردن دانشجویان در مباحث اجتماعی و همکاری بیشتر در مدیریت شهری برای ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه است.

رئیس دانشگاه فنیوحرفهای استان فارس به تعهدات این دانشگاه در تفاهم با شهرداری منطقه پنج اشاره و مهمترین آن را برگزاری همایشهای مشترک، حل مشکلات شهرداری از طریق طرحهای تحقیقاتی،همکاری با شهرداری جهت اجرای برنامههای فرهنگی و اجتماعی، همکاری انجمنهای علمی جهت انجام پروژههای علمی مشترک، برگزاری جلسههای هم اندیشی مشترک در مورد مسائل شهری، همکاری در تدوین، تهیه و انتشار کتب و نشریات علمی و مبادله مجلات و نشریات علمی عنوان کرد.

خبر جدید  خطیب جمعه شیراز: مشکلات دسترسی به حرم مطهر شاهچراغ(ع) برطرف شود

جامعی خاطرنشان کرد: برگزاری دورههای آموزشی مورد نیازشهرداری، در اختیار قرار دادن فضای ورزشی جهت استفاده کارکنان شهرداری و مسابقات ورزشی سطح منطقه، در اختیار قرار دادن کتابخانه جهت استفاده کارکنان شهرداری و همکاری کانونهای فرهنگی دانشگاه برای اجرای برنامههای فرهنگی مشترک با شهرداری از موضوعهایی است که دانشگاه فنیوحرفهای استان فارس در تفاهم نامه با شهرداری منطقه پنج متعهد به اجرای آن شده است.

رئیس دانشگاه فنیوحرفهای استان فارس با بیان اینکه این دانشگاه ظرفیتهای قابل توجهی در بخش فنی و مهندسی دارد و میتواند یکی از مراکز علمی تاثیرگذار در اجرای طرحهای مختلف شهری باشد، افزود: بخش قابل توجهی از این ظرفیتهای در دانشکده فنی و مهندسی شهید باهنر شیراز به عنوان یکی از دانشکدههای فنی مطرح کشور وجود دارد که میتوانیم آن را با نهادهای مختلف دولتی و خصوصی به اشتراک بگذاریم.

خبر جدید  فیلم‌های نوروزی قابل اکران در سینماهای شیراز اعلام شد

وی با تاکید بر اینکه مهارتمحوری از شعارهای اصلی دانشگاه فنیوحرفهای به شمار میرود خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز آماده ارائه آموزشهای مهارت آموزی هستیم.

شهردارمنطقه پنج شیراز نیز با قدردانی از مسئولان دانشگاه فنیوحرفهای استان فارس در جهت همکاری با شهرداری و کمک به عمران و آبادانی این کلانشهر اظهار داشت: ارتباط با مراکز علمی میتواند تاثیر بسزایی در راستای اجرای علمی، فنی و مهندسی طرحهای عمرانی و فرهنگی داشته باشد.

مسعود طهماسبی به تعهدات شهرداری منطقه پنج در تفاهمنامه مشترک با دانشگاه فنیوحرفهای استان فارس اشاره و اظهار داشت: استفاده از ظرفیت دانشگاه برای انجام پروژههای مطالعاتی و تحقیقاتی، همکاری واحد فضای سبز جهت بهینهسازی فضای سبز، پشتیبانی و آموزشهای لازم، همکاری واحد پسماند جهت آموزش دانشجویان و همکاری در مدیریت پسماند دانشگاه، همکاری در جهت اجرای درس کارآموزی از محورهایی است که مورد تفاهم شهرداری قرار گرفته است.

خبر جدید  "ملاقات با کسوف" اثر نویسنده جهرمی در انگلستان درخشید

طهماسبی افزود: همکاری در جهت معرفی پروژههای عمرانی برای بازدید دانشجویان و اساتید، در اختیار قرار دادن سالن ورزشی و اجتماعات منطقه جهت برگزاری جلسات آموزشی و فرهنگی مشترک با دانشگاه در برگزاری جشنوارهها، همایشها، مسابقات و بازدیدهای علمی و تفریحی، همکاری واحد زیباسازی در پیشنهاد المان و فضاسازی دانشگاه، همکاری واحد روابط عمومی شهرداری با روابط عمومی دانشگاه در مباحث رسانهای و اطلاع رسانی از دیگر موضوعهایی است که شهرداری شیراز با دانشگاه فنی و حرفهای استان فارس به توافق رسیدند.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)