کد خبر: 44426تاریخ انتشار : 11:37:52 - شنبه 23 فوریه 2019

تشدید بازرسی های استاندارد استان فارس در ایام نوروز

تشدید بازرسی های استاندارد استان فارس در ایام نوروز

شیراز _ مدیرکل استاندارد استان فارس از افزایش بازرسی های مراکز تولید و عرضه به مناسبت ایام نوروز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل ازروابط عمومی اداره کل استاندارد فارس مرتضی رهنما، گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل خرید ایام نوروز، نظارت بازرسان استاندراد بر مراکز عرضه و فروش کالا شدت می گیرد.

مدیرکل استاندارد فارس گفت: از دهم اسفند ۹۷ نظارت های این اداره کل بر مراکز عرضه کالا افزایش یافته و بازرسان استاندارد به صورت ویژه ازفروشگاههای تامین قطعات خودرو، تعویض روغنی ها و مراکز عرضه فیلترهای روغن و هوای ویژه خودرو، همچنین قنادی ها و فروشگاه های بزرگ در این استان بازرسی می کنند همچنین کارشناسان استاندارد فارس در ایام تعطیلات اماده دریافت گزارشات مردمی می باشند.

خبر جدید  درخواست رئیس شورای شهر شیراز برای اخراج اقوام خود از شهرداری

رهنما گفت: لبنیات عرضه شده در فروشگاه ها به ویژه فروشگاه های بزرگ از جمله شیر، دوغ و ماست باید شرایط نگهداری مناسبی داشته باشند و این محصولات علاوه بر تاریخ تولید و انقضا باید نشان استاندارد داشته باشند.

وی ادامه داد: آب معدنی ها نیز باید علاوه بر نشان استاندارد، نشانی دقیق محل تولید را بر روی محصول داشته باشند و در شرایط مناسب نگهداری شوند و مصرف کنندگان به نشانه گذاری روی بطری اب معدنی دقت کنند.

خبر جدید  اجرای طرح «مهربانی در مهر» در آستانه آغاز سال تحصیلی

مدیرکل استاندارد فارس اظهار کرد: بازرسان این اداره کل همچنین نمایشگاه هایی را که با عنوان بهاره برگزار می شود کنترل می کنند تا کالاهایی که برای سلامت مردم مشکل ایجاد می کند، در این نمایشگاه ها عرضه نشود.

رهنمااظهار کرد: قنادی ها در تهیه شیرینی باید از شکر، روغن و آرد استاندارد استفاده کنند و برای عرضه شیرینی نیز از جعبه ای بهره گیرند که دارای نشان استاندارد باشد.

وی ادامه داد: همچنین باید توجه داشت که نوشیدنی هایی که در معرض نور خورشید قرار گرفته اند حتی اگر دارای نشان استاندارد باشد برای سلامت مردم خطر ساز است.

خبر جدید  بزرگداشت مهدی آذر یزدی و روز ملی ادبیات کودک

مدیرکل استاندارد افزود در یازده ماه گذشته سالجاری بیش از ۱۸هزار مرکز عرضه دراستان فارس مورد بازرسی کارشناسان استاندارد قرار گرفته است.

وی از مردم خواست جهت اطمینان از اصالت استاندارد کالا، کد ده رقمی زیر علامت استاندارد را به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ پیامک کنند.

کد خبر ۴۵۴۹۷۸۲


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,