کد خبر: 43892تاریخ انتشار : 11:11:42 - چهارشنبه 13 فوریه 2019

تخفیف ۲۰ درصدی عوارض شهرداری

تخفیف ۲۰ درصدی عوارض شهرداری

ایلنا: معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز از کاهش ۲۰ درصدی عوارض ساختمانی در شیراز تا پایان امسال خبر داد.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز از کاهش ۲۰ درصدی عوارض ساختمانی در شیراز تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدهادی هاشم پورگفت: براساس مصوبه اخیر شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص قیمت منطقه بندی مبنای محاسبه عوارض ساختمانی، هزینه صدور پروانه ساختمان سال ۹۸ در این کلانشهر افزایش خواهد یافت.

وی افزود:براساس مصوبه شورای شهر قیمت منطقهبندی ملاک عمل محاسبات عوارض، قیمت فروش هرمترمربع زمین(B)،قیمت فروش هر مترمربع آپارتمان(BP)و قیمت هر مترمربع خدمات تجاری ملاک عمل شهرداری شیراز در سال ۱۳۹۸ تغییر کرده که برابر تبصره ۱ ماده ۵۰ قانون مالیات بر ارزش افزوده در جراید محلی منتشر شده است.

خبر جدید  صادرات تک‌محصولی تاثیر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد

وی به مودیان و فعالان صنعت ساختمان توصیه کرد که اگر به دنبال اخذ مجوز و صدور پروانه ساختمانی هستند، هرچه سریعتر به شهرداری مراجعه کرده و کار را به روزهای پایانی امسال موکول نکنند.

هاشم پوربا تاکید بر این که هرچه مبالغ عوارض پرداختی بالاتر باشد درصد کاهش عوارض ساختمانی نیز بصورت پلکانی افزایش خواهد داشت، گفت: با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز، تمام مودیانی که عوارض ساختمانی خود را بصورت ۱۰۰ درصد نقدی تا پایان سال جاری پرداخت کنند از کاهش ۲۰ درصدی عوارض ساختمانی برخوردار خواهند شد.

خبر جدید  سازمان ها شامل بخشودگی عوارض نمی‌شوند

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز در بخش دیگری از سخنان خود به مصوبه لایحه صدور کارت اوراق بستانکاری با نرخ ۲۳ درصد اشاره و تصریح کرد: در راستای تأمین مالی پروژههای شهری و همچنین رونق بخشیدن به بازارمسکن شهرداری شیراز نسبت به توزیع "کارت اوراق بستانکاری" ویژه پرداخت عوارض و هزینه خدمات شهرداری اقدام کرده است.

وی در مورد نحوه استفاده از کارت اوراق بستانکاری گفت: این کارت صرفاً برای پرداخت عوارض، صدور پروانه و هزینه خدمات رسانی در نظر گرفته شده است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز در خصوص اهداف این مصوبه، گفت: افزایش نقدینگی، رونق بازار مسکن شهر شیراز، جلب اطمینان بستانکاران از دریافت مطالبات، تملک سریعتر املاک مورد مسیر از اهداف مصوبه صدور کارت اوراق بستانکاری (تشویقی) است که در نهایت منجر به افزایش تقاضا برای صدور پروانه و در نهایت رونق ساخت و ساز خواهد شد.

خبر جدید  برگزاری سمینار تخصصی پیشگیری از تصرفات غیر قانونی اراضی ملی در شیراز

هاشم پور با قدردانی از همراهی شورای اسلامی شهر شیراز در تصویب لوایح تشویقی، افزود: مصوبات مذکور در راستای تامین منابع مالی شهرداری شیراز، در شرایط رکود بازار مسکن و شرایط اقتصادی حاکم بر کشور میتواند برای پرداخت مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی راهگشا باشد.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,