کد خبر: 43593تاریخ انتشار : 11:27:21 - سه‌شنبه 5 فوریه 2019

بسته بندی و تکمیل زنجیره تولید مشکل استان فارس است

بسته بندی و تکمیل زنجیره تولید مشکل استان فارس است

شیراز _ مدیرکل استاندارد استان فارس گفت: بسته بندی و تکمیل زنجیره تولید از جمله مشکلات واحدهای تولیدی در استان فارس است.

به گزارش خبرنگار مهر ،مرتضی رهنما،با حضور در نمایشگاه دستاورد های ۴۰ ساله انقلاب در استان فارس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در استان فارس یک هزار واحد تولیدی زیر پوشش استاندارد قرار دارد اظهار داشت: استان فارس یک هزار و ۳۰۰ کالا دارای نشان استاندارد دارا بوده و این نوع محصولات فارس در سایر نقاط کشور نیز عرضه می شود.

وی افزود:این اداره کل دارای ۱۰۶ آزمایشگاه همکار در زمینه های مختلف و علاوه بر این آزمایشگاه ها، ۱۶ آزمایشگاه تخصصی نیز کالاهای مورد نیاز را مورد ارزیابی قرار می دهند.

خبر جدید  سپاه در راستای احساس وظیفه و کمک رسانی وارد موضوعات می شود

مدیرکل استاندارد فارسادامه داد: حتی در اداره های گمرک شهرستان های شیراز، لامرد و جهرم خدمات استاندارد به متقاضیان ارایه می شود.

رهنما اضافه کرد: هیچ کالایی بدون نشان استاندارد در استان فارس صادر نمی شود و تمام کالاهای صادراتی باید مورد تایید این اداره کل باشد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت :روغن های زیتون که به کشور وارد می شود، تفاله زیتون است و امکان روغن گیری از این تفاله وجود ندارد.

خبر جدید  رهاسازی آب سد درودزن برای بخش کشاورزی

مدیر کل استاندار فارس با بیان اینکه محصولاتی که مورد تایید استاندارد هستند، افزون بر نشان استاندارد، کُد ۱۰ رقمی نیز بر روی محصولات نقش بسته ادامه داد: با ارسال این کُد به شماره پیامک ۱۰۰۰۰۱۵۱۷ می توان از اصالت کالای مورد نظر اطمینان حاصل کرد.

رهنما در مورد نمک های یُددار نیز این چنین گفت :برخی از افراد با توجه به اینکه نمک یُد دار تنها نمک مورد تایید و قابل استفاده برای انسان است سعی در این داشتند که نمک دریا را هم به عنوان نمک خوراکی معرفی کنند در حالیکه نمک دریا به علت وجود املاح، برای سلامت انسان زیانبار است و نمی تواند جایگزین نمک یُددار شود.

کد خبر ۴۵۳۴۲۸۶


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  مردم درفضای مجازی سرباز حفظ میهن باشند
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,