کد خبر: 43723تاریخ انتشار : 2:46:04 - شنبه 9 فوریه 2019

بزرگراه جهرم – لار به اسکله شهیدرجایی متصل می شود

بزرگراه جهرم – لار به اسکله شهیدرجایی متصل می شود

شیراز-ایرنا- استاندار فارس گفت: بخشی از قطعه سوم بزرگراه جهرم – لار – بندرعباس و در مسیری به طول ۱۳ کیلومتر که اجرای آن در دستور کار گرفته است، به اسکله شهید رجایی در استان هرمزگان متصل می شود.

عنایت الله رحیمی شامگاه جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: قرار است این قطعه با همکاری بخش خصوصی و نیمه دولتی اجرایی شود.
طول مسیر بزرگراه جهرم – لار – بندرعباس که هم اینک قطعه اول آن در دست احداث است، در مجموع ۱۵۷کیلومتر است که از این میزان ۵۵ کیلومتر آن در حوزه شهرستان جهرم قرار دارد.
قطعه اول این بزرگراه که طول آن ۱۵ کیلومتر است و ۲۰۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده، هم اکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان امسال ۱۰کیلومتر آن آسفالت می شود و زیر بار ترافیک می رود.
قطعه‌ دوم این بزرگراه نیز به طول ۲۵ کیلومتر، با ۲۱ درصد پیشرفت فیزیکی و ۴۰ میلیارد اعتبار در حال ساخت است.
عملیات احداث قطعه سوم نیز دیروز (۱۸بهمن ماه) با حضور استاندار فارس در جهرم آغاز شد.
استاندار فارس همچنین به اجرای طرح آزاد راه جهرم – شیراز اشاره کرد و اظهار داشت: هم اینک ۳۵ کیلومتر از این آزاد راه در دست احداث است و با توجه به اینکه اعتبار مناسبی برای آن در نظر گرفته شده، ۱۵کیلومتر از این مسیر که در حوزه جهرم واقع شده در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.
استاندار فارس در بخش دیگری از مطالب خود گفت: آماده واگذاری بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ پروژه‌ نیمه تمام این استان به بخش خصوصی هستیم.
رحیمی ادامه داد: هدف نهایی، خدمت به مردم است و تفاوتی ندارد که بخش خصوصی در این خدمات رسانی مشارکت داشته باشد و یا دولتی اما بر این باوریم که بخش خصوصی با سرعت بیشتری می‌تواند طرح ‌ها را به سرانجام برساند.
شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.
۹۹۱۰ /۶۱۱۸/ ۲۰۲۷

خبر جدید  سه شهر فارس به سامانه صدور آنی قبض گاز پیوستند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,