کد خبر: 44371تاریخ انتشار : 1:30:06 - جمعه 22 فوریه 2019

بزرگداشت چهلمین روز درگذشت مرحوم آیت‌الله عبدالکریم حقیقت

بزرگداشت چهلمین روز درگذشت مرحوم آیت‌الله عبدالکریم حقیقت

۱۹۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های منابع طبیعی در فارس هزینه شد.

بزرگداشت چهلمین روز درگذشت مرحوم آیتالله عبدالکریم حقیقتبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، نماینده، ولی فقیه در کهگیلویه و بویر احمد در این مراسم گفت: آیت الله حقیقت عالمی پرهیزگار و مجتهد بود که در راه خدا و مردم گامهای موثری برداشت.
آیتالله ملک حسینی افزود: این روحانی، علمای زیادی را تربیت کرد و تحویل جامعه داد و با آثاری که از خود به جای گذاشته زمینه رشد و تعالی علاقهمندان مباحث شرعی و دینی را فراهم کرده است.
آیتالله حاج عبدالکریم حقیقت ارسنجانی از اساتید حوزههای علمیه فارس روز بیست و دوم دی امسال در ۹۲ سالگی بر اثر کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت و پیکر این مرحوم در جوار حرم مطهر حضرت علی ابن حمزه (ع) به خاک سپرده شد.
آیتالله عبدالکریم حقیقت ارسنجانی متولد سال ۱۳۰۵ در ارسنجان فارس بود.
وی پس از کسب علم از محضر حضرات آیات حاج شیخ محمد علی موحد، حاج شیخ ابوالحسن حدائق و حاج سیدمحمد حسینی برای تحصیل علوم دینی عازم قم شد و نزد آیتاللهالعظمی بروجردی، امام خمینی (ره)، علامه طباطبایی و آیت الله العظمی حجتی و محقق داماد کسب فیض کرد و به مقام منیع اجتهاد نایل آمد.
این عالم گرانقدر در سال ۱۳۳۸ به شیراز بازگشت و با تدریس سطوح عالیه و خارج فقه و اصول و تفسیر و فلسفه در حوزه علمیه شیراز به ترویج دین و تربیت طلاب همت گماشت.


منبع :: http://fars.iribnews.ir

خبر جدید  پرواز‌های، شنبه ۲۷ اسفند ماه ۹۷ فرودگاه شیراز
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,