کد خبر: 44030تاریخ انتشار : ۲:۲۹:۰۲ - یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

برگزاری دوره آموزشی برای متولیان حوزه بحران فارس

برگزاری دوره آموزشی برای متولیان حوزه بحران فارس

شیراز- مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری فارس از برگزاری دوره آموزشی برای متولیان حوزه بحران این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دوره آموزشی مدیریت جامع سوانح و بلایا همراه با مانور مدیریتی با موضوع سیل و زلزله در ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه در شیراز توسط دفتر مدیریت بحران استانداری فارس اجرا شد.
مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداریبا بیان این که در سال جاری برای دومین بار مانور مقابله با بلای طبیعی با حضور ۳۰۰ نفر در استان انجام می شود گفت: این دوره از دو بخش آموزشی و مانور تشکیل شده که در بخش آموزش در سه بخش سیل،زلزله و ICS شرکت کنندگان در دوره از آموزش های لازم در این زمینه ها برخوردار خواهند شد.

رحیم آزادی شرکت کنندگان در این دوره را اعضای اصلی شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستانها و فرمانداران ذکر کرد و گفت: طی زمان اسکان شبانه شرکت کنندگان نسبت به اجرای ناگهانی مانور در نظر گرفته شده اقدام شد که بر این اساس افراد حاضر در مانور به اجرای برنامه های تعیین شده پرداختند.

آزادی با بیان این که در این مانور فرصتی ۴ ساعته به فرمانداران و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستانها داده شده تا نسبت به تجزیه و تحلیل موارد مختلف مانور اقدام کنند، گفت: در نهایت گزارش عملکرد حاضران تجمیع و بررسی خواهد شد تا نحوه عملکرد آنان، میزان آمادگی و هماهنگی بین سازمانی فرماندار و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران هر شهرستان ارزیابی شود.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری با اشاره به اهمیت پیش بینی و پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی و نوسازی به عنوان اصول چهارگانه مدیریت بحران در مواجهه با حوادث گفت: آموزش صحیح به مردم و مسئولان موجب می شود تا در مواقع بروز بحران بتوان عملکرد بهتر و موثرتری داشت چرا که در غیر این صورت حادثه تبدیل به بحران خواهد شد و اگر باز هم در ارایه عملکرد موثر ناکام باشیم با فاجعه مواجه می شویم.

آزادی هدف از اجرای این دوره آموزشی و مانور مدیریتی را آموزش صحیح اصول چهارگانه مدیریت بحران در حوزه حوادث طبیعی به اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستانها و فرمانداران ذکر کرد و گفت: به هنگام بروز حادثه می بایست با پیش بینی و پیشگیری مورد نیاز آمادگی لازم در سطح استان وجود داشته یاشد تا بتوانیم در مقابل هر نوع بحران چه طبیعی چه غیرطبیعی مقاومت کنیم و به همین دلیل نیز در این دوره ابتدا نسبت به آموزش اصولی شرکت کنندگان و سپس اجرای مانور اقدام شد.

وی همچنین از اجرای دوباره این دوره ها در آینده خبر داد و گفت: تلاش می کنیم تا این قبیل دوره ها ادامه دار باشد و علاوه بر اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستانها مدیران دستگاه های اجرایی در شهرستانها نیز در این دوره ها شرکت کنند و همچنین این آموزش به صورت کلی هم برای نهادهای دولتی و غیردولتی و هم عموم مردم اجرا خواهد شد.

کد خبر ۴۵۴۳۶۳۱


منبع :: https://www.mehrnews.com