کد خبر: 57420تاریخ انتشار : 1:21:17 - پنج‌شنبه 12 نوامبر 2020

بررسی مشکلات تامین برق پایدار شهرک‌های صنعتی فارس

بررسی مشکلات تامین برق پایدار شهرک‌های صنعتی فارس

آخرین آمار مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می‌دهد که با جان باختن ۳۷ هم استانی دیگر طی روز گذشته، مجموع آمار جانباختگان این بیماری در استان به هزار و ۸۱۰ نفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این جلسه با بیان اینکه تاکنون با هم افزایی و تعامل موجود در استان، مشکل تامین برق شهرک‌های صنعتی و واحد‌های متقاضی برق برطرف شده است گفت: برای تکمیل برق رسانی به برخی از شهرک‌های صنعتی فارس نظیر شهرک‌های سروستان ۲، فراشبند و مرودشت هنوز نیازمند توجه جدی وزارت نیرو هستیم.
فتوحی، تامین برق پایدار شهرک صنعتی سروستان ۲ را مهمترین ضرورت برق رسانی در شهرک‌های صنعتی استان اعلام و تصریح کرد: با توجه به در آستانه تکمیل بودن شهرک صنعتی بزرگ شیراز و اینکه شهرک سروستان ۲ به عنوان سرریز سرمایه گذاری شیراز پیش بینی شده است یکی از مهمترین مشکلات این شهرک صنعتی تامین پایدار برق مورد نیاز واحد‌های صنعتی است که در این زمینه نیاز است وزارت نیرو درخصوص ایجاد پست برق این شهرک صنعتی اقدامات لازم را انجام دهد.
وی از معاون وزیر نیرو و مدیران صنعت برق فارس، خواست حمایت لازم جهت نیرو رسانی به واحد‌های صنعتی که در آستانه بهره برداری هستند و نیاز به برق دارند را از طریق استفاده حداکثری از ظرفیت خطوط انتقال انجام دهند.
جعفر قادری نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه بر رفع مشکل برق پایدار شهرک‌های صنعتی استان بویژه دار شهرک صنعتی سروستان ۲ تأکید کرد و گفت: با توجه به اینکه این شهرک صنعتی به علت نزدیکی به شیراز و تکمیل بودن شهرک صنعتی شیراز اولویت نخست جذب سرمایه گذار در مرکز استان فارس مطرح است، نیاز است وزارت نیرو نسبت تامین برق پایدار برای شهر واحد‌های مستقر در این شهرک صنعتی اقدام کند.
وی با بیان اینکه بخش صنعت در شرایط موجود با مشکلات فراوانی رو برواست گفت: به رغم وجود مشکلات در سایر بخش‌ها نباید مشکل تامین برق نیز به این مشکلات افزوده شود و وزارت نیرو نیز باید برق مورد نیاز واحد‌های صنعتی را تامین کند.
قادری افزود: در زمینه تامین اعتبارات چنانچه نیاز باشد آماده ایم با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور نیز به منظور تامین مالی این پروژه‌ها مکاتبه و مذاکره کنیم.
همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در این جلسه برای احداث پست برق شهرک صنعتی سروستان ۲ با هدف تامین برق پایدار این شهرک صنعتی قول مساعد داد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  لزوم اعتماد سازی میان انبوه سازان و سرمایه گذاران/افزایش ۳۴ درصدی قیمت مسکن در ۶ ماهه نخست سال جاری
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: