استاندار فارس گفت: امروز در کشور و استان نیاز است که بیش از پیش به سمت استفاده از خلاقیت، دانش و تفکر حرکت کنیم. " />باید به سمت استفاده از خلاقیت، دانش و تفکر حرکت کنیم دیار حافظ
کد خبر: 44008تاریخ انتشار : 12:26:29 - شنبه 16 فوریه 2019

باید به سمت استفاده از خلاقیت، دانش و تفکر حرکت کنیم

باید به سمت استفاده از خلاقیت، دانش و تفکر حرکت کنیم

استاندار فارس گفت: امروز در کشور و استان نیاز است که بیش از پیش به سمت استفاده از خلاقیت، دانش و تفکر حرکت کنیم.

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا از استانداری فارس، عنایتالله رحیمی در جریان بازدید از صنایع الکترونیک شیرازبا ابراز خرسندی از وجود چنین توانمندی در استان فارس اظهار کرد: البته انتظارات از صنعتی که بیش از نیمقرن سابقه دارد بیش از اینها بوده اما درعینحال اقدامات خوبی هم تاکنون انجام شده است.

وی با بیان این مطلب که یک فکر و خلاقیت میتواند ارزشافزوده ایجاد کند، افزود: امروز در کشور و استان نیاز است که بیش از پیش به سمت استفاده از خلاقیت، دانش و تفکر حرکت کنیم.

استاندار فارس تصریح کرد: بهرهبرداری از ایدهها و خلاقیتها نه فقط باعث نقصان آنها نمیشود؛ بلکه شرایط آنها را مطلوبتر و بهتر نیز میکند؛ اما بهرهبرداری از معادن و منابع کانی و زیرزمینی به نقصان یا پایان آنها میانجامد.

رحیمی اظهار کرد: دنیای توسعهیافته روی همین مباحث تحقیقات و تبدیل تحقیقات به محصولات مورد نیاز کار میکند و مجموعه صنایع الکترونیک هم باید در راستای حرکت در این مسیر اقدام به ایجاد ارتباط با صنعت، معدن و تجارت، فناوری اطلاعات و ارتباطات و دانشگاهها و مراکز علمی کند.

وی اضافه کرد: قطعاً اگر این همافزایی ایجاد شود و هر کدام از مجموعهها امکانات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهند هم به تقسیم هزینهها منتهی میشود و هم توان علمی آنها افزایش مییابد.

استاندار فارس افزود: باید به جای افزودن بر تعداد نیروها تعداد قراردادهای مشخص خود با کسانی که در کار تحقیق و توسعه هستند را افزایش دهیم و ایدهها و امکانات خود را در اختیار محققان دانشگاهی قرار دهیم.

رحیمی با بیان بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شد، افزود: ضرورت دارد که در کشور و استان با هدف تحقق منویات معظم له و رفع نیازهای داخلی و بهدنبال آن فتح بازارهای خارجی حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: قطعاً توانمندیهایی که در حوزه صنایع در استان فارس وجود دارد، میتواند برای ایجاد اشتغال مفید برای فارغالتحصیلان دانشگاهی به کار گرفته شود.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/

خبر جدید  بخش های خصوصی و تعاونی؛ یاریگر اشتغال زایی


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,