به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا از فارس، علی بوستانی در نشست خبری ارائه عملکرد و دستاوردهای در کسوت سقایی به روستاهای استان فارس، بیان کرد:در استان فارس ۲۹ شهرستان داریم که تامین آب شرب روستاها و دفع فاضلاب روستاها بر عهده این شرکت است وجمعیتی بالغ بر ۱ میلیون ۴۵۰ هزار روستایی از خدمات این شرکتاستفاده می کنند .

وی با بیان اینکه شاخص بهره مندی ما از میانگین کشوری بالاتر است افزود:بیش از ۶۸۰ روستا از طریق تانکر از نعمت آب بهره مند می شوند و۴۲۵ هزار فقره انشعاب در استان فارس داریم و حدود ۲۰ هزار کیلومتر خط انتقال و توزیع در حال است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان فارس با بیان اینکه امروزنسبت به میانگین کشوری بارندگی استان فارس کمتر است، تاکیدکرد: بارندگی های کوتاه چند ماهه اخیر در استان فارس معیار ارزیابیوضعیتآب این استاننیست و آن را ملاکیبرای عبور یا ماندگاری خشکسالی قرار ندهیم.

وی ادامه داد: به دلیل شرایط حاکم بر استان و خشکسالی ها منابع تامین در حال کاهش است به طوریکهعمیق ترین چاه آبرسانی در کشور در دو شهرستان لار و جهرمبا عمق ۵۲۰ متر هستند که ناشی از کاهش سطح سفره های آب است.

خبر جدید  ۳۵۰ هزار هکتار در سال زراعی جاری در استان فارس به زیر کشت گندم رفته است

بوستانی در خصوص قیمت آب هم گفت: قیمت تمام شده یک متر مکعب آب ۱۴۶۸ تومان است و قیمت فروش ۳۲۰ تومان است و مابقی را دولت به شرکت آب و فاضلاب سوبسید می دهد.

بوستانی با بیان اینکه تشکیل شرکت آب و فاضلاب یکی از گام های مهم و ارزشمند انقلاب اسلامی است افزود:در دهه فجر ۶۱ روستا با بیش از ۱۰۱۰۰ خانوار و با هزینه کرد اعتبار ۲۵۶ میلیارد ریال از نعمت آب شرب بهره مند شدند و این روستاها روستاهایی بودند که محدودیت تامین آب داشتند.

بوستانی گفت: پیش از انقلاب در مجموع ۵۱۴ روستا از نعمت اب شرب استفاده می کردند اما امروز ۲۷۱۰ روستا از نعمت آب شرب بهره مند هستندیعنی کمتر از بیست در صد از روستاها از نعمت آب شرب بهره مند بودندو مابقی بعد از انقلاب آبرسانی شده اند البته همان روستاهای قبل از انقلاب نیز به دلایل مختلف از جمله فرسودگی لوله ها مجددا آبرسانی شدند.

خبر جدید  تاثیر شدید آلودگی صنایع نفتی بر جنوب استان فارس

بوستانی با اشاره به واگذاری۸۶ دستگاه آب شیرین کن به بخش خصوصی برای نصب در روستاها گفت: حجم این دستگاه ۵ و ۱۰ و ۳۰ متر مکعب در شبانه روز است که برای روستاهایی که آب شرب آشامیدنی ندارند در حد آب معدنیتامین آب خواهند کرد.

وی بیان کرد: آب آب انبارها در روستاها قابل شرب نیست اما با نصب این دستگاهها امکان مصرف آن به عنوان آب شرب مهیا می شود.

بوستانی تاکید کرد: آب آب انبارها بدون این دستگاهها فقط جهت مصارف غیر شرب قابل استفاده است و بهعنوان آب شرب توصیه نمی شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان فارس بیان کرد:فاز دوم طرح جامع آب شرب روستاها در استان فارس برای اولین بار در کشور طراحی تدوین و اجرا شد.

خبر جدید  ۱۱۸ اصله درخت کهنسال شهرستان بوانات مهیا برای ثبت در فهرست میراث طبیعی کشور

وی ادامه داد: این برنامهدو بار در سال ویرایش می شود ودر واقع طرح جامع به عنوانسند مرجع ما است.

بوستانی اظهار کرد: همچنین طرح دیگری با عنوان طرح جامع خدمات هوشمند مشترکین برای اولین بار در کشور عملیاتی شدهکهمدیریت زمان، سلامت اداری، تکریمارباب رجوع و توجه به اقتصاد مقاومتی حاصل این طرح است و از این طریق کاغذ را حذف کردیم و قرائت و بایگانی دیگر وجود ندارد.

وی بیان کرد: تاسیس و راه اندازی مجمع خیرین آبرسان گام مهم دیگری است که هر چه جلوتر می رویم اهمیت آن بیش از پیش نمایان می شود.

بوستانی تصریح کرد: در ۷ سال گذشته۴۱ فقره کسب رتبه در موشوعات مختلف توسط شرکت آب و فاضلاب استان فارس کسب شده است.