کد خبر: 43872تاریخ انتشار : 1:10:44 - چهارشنبه 13 فوریه 2019

بارش بیش از ۱۹۰میلی‌متر باران در سال زراعی جدید در استان فارس

بارش بیش از ۱۹۰میلی‌متر باران در سال زراعی جدید در استان فارس

از ابتدای سال زراعی جاری تا کنون ۱۹۰.۸میلی‌متر باران در فارس باریده که در مقایسه با مدت مشابه سال زراعی گذشته ۳۹۶درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، براساس آمار بارندگی ایستگاههای هواشناسی استان فارس از ابتدای سال زراعی جاری تا ساعت ۹:۳۰ بیست و سوم بهمنماه ۱۹۰٫۸ میلیمتر باران در فارس باریده که در مقایسه با مدت مشابه سال زراعی گذشته (۴۰٫۷ میلیمتر) ۳۹۶ درصد و در مقایسه با مدت مشابه در بلندمدت (۱۷۷٫۹ میلیمتر) ۷ درصد افزایش داشته است.

با ورود سامانه اخیر تمام شهرستانهای فارس شاهد بارش باران بوده است ممسنی با ۹۹٫۱ میلیمتر پربارشترین و ایزدخواست با ۱۰٫۷ میلیمتر کمبارشترین شهر استان فارس بودهاند. استان فارس در بارش اخیر ۵۵٫۲ میلیمتر بارندگی داشته است.

خبر جدید  نخستین جشنواره ملی « آرای جایگزین حبس» در شیراز برگزار می‌شود

از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون سپیدان (۵۴۹٫۵ میلیمتر)، ممسنی (۴۶۲٫۱ میلیمتر) و کازرون (۳۴۱٫۸ میلیمتر) پربارشترین و نیریز (۸۲٫۸ میلیمتر)، استهبان (۸۲٫۹ میلیمتر) و آباده (۸۳٫۷ میلیمتر) کمبارشترین نقاط استان فارس بودهاند.

همه شهرهای فارس با افزایش بارندگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبهرو هستند؛ اما در مقایسه با مدت مشابه در بلندمدت ۱۲ نقطه فارس با کاهش بارندگی و مابقی نقاط فارس با افزایش بارندگی روبهرو بودهاند. بیشترین کاهش بارندگی در مقایسه با مدت مشابه در بلندمدت مربوط به استهبان با منفی ۵۵ درصد است.

براساس پیشبینی هواشناسیسامانه جدید بارشی از عصر روز جمعه بیست و ششم بهمنماهوارد استان فارس خواهد شد و تا بامداد یکشنبه به فعالیت خود ادامه میدهد. میزان بارشهای این موج هنوز تثبیت نشده اما بهاحتمال زیاددر دوسوم شمالی و غربی استان سبببرف و باران خواهد شد.

خبر جدید  شیراز میزبان المپیاد بازی‌های فکری می‌شود

گزارش از ثریا ستاری

انتهای پیام/ع*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)