کد خبر: 44218تاریخ انتشار : 1:16:39 - چهارشنبه 20 فوریه 2019

بارش‌های سال زراعی مبنای قضاوت آب استان نیست/ نیازمند مدیریت صحیح منابع آبی هستیم

بارش‌های سال زراعی مبنای قضاوت آب استان نیست/ نیازمند مدیریت صحیح منابع آبی هستیم

ایلنا: مدیرعامل شرکت آبفا روستایی استان فارس معتقد است که نباید بارش‌های سال زراعی‌جاری را مبنا و شاخص برای قضاوت آب استان قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت آبفا روستایی استان فارس معتقد است که نباید بارش‌های سال زراعی‌جاری را مبنا و شاخص برای قضاوت آب استان قرار گیرد.

به گزارش ایلنا علی بوستانی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قیمت تمام شده متر مکعب آب شرب به طور میانگین را هزار و ٤٦٨ تومان است، افزود: قیمت فروش به ازای هر مترمکعب ٣٢٠ تومان است که دولت یکهزار و ١٠٠ تومان از کل قیمت تمام شده را به ازای هر مترمکعب یارانه اختصاص میدهد.

بوستانی ادامه داد: هماینک یک میلیون و ٤٥٠ هزار روستایی مستقیم و غیرمستقیم از خدمات این شرکت بهرهمند شدهاند.

خبر جدید  تداوم خط حفظ اسلام در شهدای نسل‌های مختلف انقلاب/ تجلیل از شهدا منحصر به عده خاص نشود

وی خاطر نشان کرد: اگرچه میزان بهرهمندی روستاییان فارس از خدمات این شرکت از میانگین کشوری بالاتر است اما در پیک بحران (فصل تابستان) به بیش از ٦٨٠ روستا از طریق تانکر آبرسانی میشود.

مدیرعامل شرکت آبفا روستایی استان فارس گفت: قیمت تمام شده به ازای هر مترمکعب آب حدود پنج برابر قیمت عرضه آن به مشترکان در روستاهای فارس است.

بوستانی با بیان اینکه در حال حاضر ٤٢٥ هزار انشعاب با بیش از ٢٠ هزار کیلومتر خط انشعاب و توزیع آب در حال استفاده و بهرهبرداری روستایی قرار دارد افزود: عمیقترین چاه آبرسانی کشور باعمق٥٢٠ متر در جهرم قراردارد، این مهم را ناشی از کاهش سطح سفرههای آب شرب در شرایط خشکسالی دانست.

خبر جدید  49 درصد از پروژه‌های عمرانی فارس از برنامه‌های زمان‌بندی عقب هستند

مدیرعامل شرکت آبفا روستایی استان فارس تصریح کرد: در دهه فجر امسال ٦١ روستا با بیش از ١٠ هزار و ١٠٠ خانوار و اعتبار ٢٥٦ میلیارد ریال از آب شرب بهداشتی بهرهمند شدند.

به گفته وی قبل از انقلاب تنها ٥١٤ روستا از نعمت آب شرب برخوردار بودند این در حالیست که پس از انقلاب به دو هزار و ٧١٠ روستا افزایش یافت.

خبر جدید  تريلر حامل لوازم خانگی قاچاق به مقصد نرسيد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی فارس ادامه داد: حدود ٨٦ دستگاه آب شیرین کن در مقیاسهای متفاوت در روستاهایی که آب شیرین ندارند، مستقر شده است.

بوستانی به آغاز فاز دوم طرح جامع هوشمند آب شرب روستاهای فارس،اشاره کرد و افزود: طرح جامع به عنوان یک سند و مرجعی بیست ساله محسوب میشود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی فارس افزود: اگرچه نسبت به میانگین بارندگیهای کشور عقب هستیم اما در عین حال نیاز به مدیریت صحیح منابع آبی داریم.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,