به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا از فارس، علیرضا ظهیر امامی در حاشیه افتتاح کافه کارآفرینی هتل شیراز ایجاد کافه کارآفرینی را ابتکاری خوب از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست و گفت: اگر تاریخچه کافه های کارآفرینی را بررسی کنیم می بینیم که به ویژه در غرب پیشینه قوی دارد و باعث خلق ایده های خوب شده و ما نیز به دنبال این هستیم که این مکان به محلی برای تجمع کارآفرینان و سرمایه گذاران و تعامل و همفکری آنها در جهت رونق کسب و کار در استان فارس تبدیل شود.
رئیس کانون کارآفرینی فارس افزود: کافه کارآفرینی محلی است که کارآفرینان در یک فضای جذاب با دیگر کارآفرینان، سرمایه گذاران، مسئولان، دانشجویان و استارتاپ ها به گفت و گو می پردازند و ایده های خود را به سمت عملیاتی شده و تجاری سازی پیش می برند.
این مسئول اضافه کرد: بهسازی و احیاء قناتها در راستای جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستائیان، پرداخت وامهای قرض الحسنه به مبلغ ۵ تا ۳۰ میلیون تومان از طریق صندوق ولایت کمیته امداد امام خمینی(ره) و نیز راهاندازی اپلیکیشن بر روی گوشی همراه با قابلیت دانلود برای تماس از دیگراهداف این کافهاست.
وی، با اشاره به ایجاد ۱۱ کارگروه تخصصی در حوزه های مختلف کارآفرینی در استان بیان کرد: این کارگروه ها که در حوزه هایی همچون صنعت، معدن، صنایع دستی، گردشگری، بوم گردی و سرمایه گذاری ایجاد شده اقدام به شناسایی موانع کسب و کار در هر یک از این حوزه ها کرده و در نهایت، حذف یا اصلاح این موانع به تصویب کارگروه اشتغال استان خواهد رسید.
ظهیر امامی در مورد برنامه زمان بندی فعالیت کافه کارآفرینی هم متذکر شد: هر یک از کارگروه ها در دوشنبه هر هفته در این کافه کارآفرینی حضور می یابند و با حضور کارآفرینان، سرمایه گذاران و مسئولان دولتی به تبادل نظر می پردازند.
وی با اشاره به اینکه کانون کارآفرینی براساس ۲۹ مصوبه شورای عالی تشکیل و به تائید شورای عالی اشتغال رسیدهاست، افزود: کانون دارای ۱۲ نفر عضو هیأت امناء است.

رئیس کانون کارآفرینی فارس خاطرنشان کرد: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان دبیرهیأت امناء و روسای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، دانشگاه شیراز، پارک علمی فناوری و مسکن و شهرسازی دیگر اعضاء حقوقی کانون بوده و نظارت بر فعالیتهای کانون کارآفرینی را بر عهده دارند.

خبر جدید  رقابت 500 قرآن‌آموز برتر بیت‌الاحزان سراسر کشور در شیراز + اعلام برنامه‌ها

وی بیان داشت: ایجاد بسترمناسب برای حضور حداکثری کارآفرینان درتصمیمهای استانی ازطریق شناسایی کارآفرینان و نیز دیتا بانک و معرفی به جشنواره برتر، صدور کارت، توسعه کارآفرینی در حوزههای مختلف به ویژه برای مقابله با خشکسالی و کمبود آب به عنوان زیربنای توسعه پایدار اقتصادی از دیگر رویکرد کانون است.

خبر جدید  اعلام محدودیت‌های ترافیکی شب‌های قدر در شیراز

این مسئول اضافه کرد: بهسازی و احیاء قناتها در راستای جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستائیان، پرداخت وامهای قرض الحسنه به مبلغ ۵ تا ۳۰ میلیون تومان از طریق صندوق ولایت کمیته امداد امام خمینی(ره) و نیز راهاندازی اپلیکیشن بر روی گوشی همراه با قابلیت دانلود برای تماس از دیگراهداف این نهاد مردمی است.

خبر جدید  بازداشت 14 اخلال گر در نظام اقتصادی کشور