کد خبر: 43569تاریخ انتشار : 1:01:59 - سه‌شنبه 5 فوریه 2019

انقلاب اسلامی ایران آغاز یک تحول بسیار بزرگ در تاریخ بشریت است

انقلاب اسلامی ایران آغاز یک تحول بسیار بزرگ در تاریخ بشریت است

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت:  انقلاب اسلامی ایران آغاز یک تحول بسیار بزرگ در تاریخ بشریت است و خدامحوری را در جهان رواج داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از لارستان، آیتالله لطفالله دژکام امروز در ششمین همایش علماء و روحانیون اهل سنت استان فارس با بیان اینکهانقلاب اسلامی ایران آغاز یک تحول بسیار بزرگ در تاریخ بشریت است، اظهار داشت:اگر به گذشته ۵۰۰ سال خودمان برگردیم و صحنه عالم را در آن روزها ترسیم کنیم بدون شک متوجه میشویم که مسلمانان عزیز، مقتدر، صاحب عزت و جلالت و شأن عالی در این عالم بودهاند و هیچ رقیبی برای آنها وجود نداشته است.

وی با بیان اینکه اقتدار مسلمانان در گذشته برای ما روشن و مبرهن است، گفت:از شرق تا مغولستان و از غرب تا اسپانیا و غرب آفریقا عرصه حکومت مسلمانان بوده و هیچ جایی در دنیا نبوده که صدای الله اکبر در آنجا نپیچیده باشد، هیچ منطقهای نبود که مساجد ما محور حرکت دینی مردم نبوده باشد و این از عظمت اسلام بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه در آن دوران آمریکا هنوز شناخته نشده بود و به دست سرخپوستها اداره میشده است، ادامه داد: بنا به اقرار اروپاییها که مدعی داشتن تمدنباستانی بودند، قرون وسطا قرون سیاه تاریخ آنهاست.

خبر جدید  ۱۸۲ اثر به نخستین جشنواره ملی پویانمایی «آموزش، آگاهی و پیشگیری» ارسال شد

وی با تأکید بر اینکه مسلمانان با وجود این همه قدرت و اقتدار صرفاً متکی به قبضه شمشیر نبودهاند بلکه متکی به منطق، وحی الهیو حرف قابل استدلال و دفاع عقلانی بودند، تصریح کرد: با تامل و تحقیق در تفکراتی که در حال حاضر در جامعه اروپایی حاکم است در مییابیم زمینه و اصل فکر آنها این است که خداشناسی را رها کنید.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه امروز دعوا در بین دو تمدن است، عنوان کرد: تمدنی که بر محور توحید ایجاد شده و ما این طرف یکصدا فریاد توحید را سر میدهیم و آن طرف که دشمنان همه چیز را انکار میکنند.

وی با اشاره به اینکه در ظاهر دعوا بر سر نفت و نان است اما در واقع دشمنان ما در حال انکار اصل موضوع یعنی وجود خداوند و وحدانیت خداوند هستند، تأکید کرد: دشمن تلاش دارد ما را از اصل موضوع دور کند، اینجا باید به دشمنان اعلام کنیم که اگر شما شیاطین فکر میکنید که میتوانید صف متحد امت اسلامی را بشکنید سخت در اشتباه هستید.

خبر جدید  تدوین برنامه ۵ ساله توسعه منطقه‌ای برای ساماندهی کمک‌های خیرین ضروری است

آیتالله دژکام با اذعان به اینکه چهل سال است که ملت ایران قوی و استوار پای معارف دینی خود ایستاده است، گفت: ما مسلمانان متوجه شدهایم که اگر با هم باشیم باز هم مانند گذشته پیروز میدان خواهیم بود و دشمن شکست خورده و عقب نشینی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه اکنون میبینیم که توسط دشمنان چقدر خون مسلمانان در اطراف عالم ریخته میشود و خونی که ریخته میشود منافع آنها را تامین میکند، ادامه داد: امروز میتوانیم با درایت خودمان حرکتهای سازندهای را آغاز کنیم و به جاهای خوب برسیم.

امام جمعه شیراز با یادآوری نقش عظیم مردم و منطقه لارستان در تبلیغ اسلام وپیشبرد اهداف اقتصادی جامعه اسلامی در طول تاریخ گفت: در گذشته مردم فارس از طریق بنادری که در این منطقه است، برای تجارت تا جاوه، سوماترا واندونزی و شرقیترین نقاط دنیا سفر کرده والبته با خودشان دین را نیز بردهاند.

وی با بیان اینکه کشور اندونزی مسلمانی خود را از مردم مسلمانی که از این بنادر عبور کردهاند، اقتباس کرده است، افزود: هیچ شمشیری آنجا کشیده نشده و صرفا تبادل افکار و تجارت بوده است اما قدرت منطق مسلمانان فطرت آنها را بیدار کرد و ما امروز باید این قدرت را دوباره احیا کنیم.

خبر جدید  امام جمعه شیراز: ارادتمندی شبانه‌روزی مردم فارس در عزای امام حسین(ع) وصف‌ناپذیر است

نماینده ولی فقیه در استان فارس تأکید کرد: ما باید دوباره این کشتیها را بسازیم و حرکت کنیم به سوی جهانی که تشنه شنیدن سخنان مسلمانان ونیازمند کالا و فنآوری و قدرت مسلمانان است.

این مسئول با تأکید بر یک صدایی و یکپارچگی مسلمانان برای حفظ سیادت اسلامی و گسترش کلمه «لا اله الا الله» از شرق تا غرب همه عالم، گفت: نباید فریب شیطان را خورد و از مسیر اصلی اسلام منحرف شد چرا که در آیندهای نه چندان دور شاهد فتوحات مسلمانان خواهیم بود که متکی بر عزت رسول الله،عزت مومنین و عزت خداوند است.

آیتالله دژکام اضافه کرد: این فتوحات و پیروزیها و پیشرفتها در تمام عرصههای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و غیره خواهد بود و به رخ نامسلمانان کشیده خواهد شد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)