کد خبر: 44672تاریخ انتشار : 1:32:02 - پنج‌شنبه 28 فوریه 2019

امکان کاهش مصرف انرژی در صنایع موجود بین ۲۰ تا ۵۰ درصد

امکان کاهش مصرف انرژی در صنایع موجود بین ۲۰ تا ۵۰ درصد

شیراز- استاد دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه تهران از امکان کاهش مصرف انرژی در صنایع موجود بین ۲۰ تا ۵۰ درصد خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر دکتر محمدحسن پنجه شاهی بعد از ظهر چهارشنبه در ششمین کنفرانس سالانه «انرژی پاک» که در ۲ روز با حضور صاحب نظران و استادان دانشگاه ها برگزار می شود، پیرامون «تعیین معیار مصرف انرژی در صنایع انرژی بر با استفاده از مفاهیم انتگراسیون فرایند» گفت: توسعه پایدار صنعتی در هر جامعه ای از طریق استفاده منطقی از منابع مختلف شامل اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی برای طراحی، ساخت و راهبری صنایع محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه انرژی فسیلی به عنوان یکی از منابعی که هر صنعتی به آن وابسته است به دلیل محدود بودن منابع آن از یکسو و اثرات مخرب زیست محیطی ناشی از مصرف بی رویه آن از سوی دیگر، زندگی امروز بشر را با چالش جدی روبرو ساخته است، افزود: مطالعات اخیر نشان می دهد که امکان کاهش مصرف انرژی در صنایع موجود بین ۲۰ تا ۵۰ درصد است که طبیعتا بستگی به نوع صنعت مورد نظر خواهد داشت.

خبر جدید  بازگشت ١١واحد اقتصادی تعطیل و نیمه تعطیل استان توسط دادگستری فارس

پنجه شاهی با تاکید بر اینکه صنایع فرآیندی شامل نفت، گاز و پتروشیمی، نیروگاه ها، فلزات اساسی، شیمیایی و دارویی، غذایی و آشامیدنی، کانی غیر فلزی و همچنین چوب و کاغذ از جمله صنایعی هستند که نه تنها شدت مصرف انرژی در آنها بسیار بالاست بلکه پتانسیل بالایی هم برای کاهش مصرف انرژی دارند، تصریح کرد: بنابراین برای مشخص کردن میزان مصرف انرژی قابل کاهش در این فرآیندها لازم است معیار مصرف انرژی آنها تعیین شود.

خبر جدید  نشست «مقایسه موسیقایی شعر حافظ و ترجمه‌های انگلیسی آن»

وی درعین حال یادآور شد: امروزه تمام روشهایی که برای تعیین معیار مصرف انرژی در صنایع انرژی بر مورد استفاده قرار می گیرند بر پایه رویکرد تجهیزاتی استوار هستند و همواره سعی دارند تا کارایی انرژی را در یکایک تجهیزات فرآیندی ارتقا بخشند. این در حالیست که فرصت های اصلی برای کاهش مصرف انرژی در نحوه ارتباط بین این تجهیزات یا به عبارت دیگر در طراحی فرآیند نهفته است؛ با استفاده از مفاهیم اساسی علم انتگراسیون فرآیند روابطی برای معیار مصرف انرژی در ۴ نوع فرایند مختلف توسعه یابد تا با کمک این روابط بتوان فرایندهای مشابه دیگر را بسیار سریع مورد سنجش قرار داد.

خبر جدید  فیلم مراسم افتتاحیه جشنواره فجر شیراز نرسید

به گزارش خبرنگار مهر، در ششمین کنفرانس سالانه «انرژی پاک» که به میزبانی شیراز برگزار می شود، پروفسور «لوتز متز» استاد دپارتمان علوم اجتماعی و سیاسی دانشگاه برلین درخصوص «وضعیت و چشم انداز انقلاب انرژِی در آلمان» به سخنرانی پرداخت.

کد خبر ۴۵۵۴۱۰۹


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,