کد خبر: 51323تاریخ انتشار : ۱۹:۲۸:۴۱ - چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸

امام جمعه شیراز: هزینه مقاومت بهتر از ذلت و خواری تسلیم شدن است

امام جمعه شیراز: هزینه مقاومت بهتر از ذلت و خواری تسلیم شدن است

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: اگر بخواهیم مقابل دشمن تسلیم شویم، باید هزینه بدهیم. اگر بخواهیم هم مقاومت کنیم باید هزینه بدهیم باید ببینیم کدام هزینه معقول‌تر و منطقی‌تر است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، آیتالله لطفالله دژکام صبح امروز در خطبههای نماز عید سعید فطر با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اظهار داشت: یکی از مهمترین صحبتهای رهبری در آن مراسم حول محور مقاومت بود که فرمودند تجربه ۴۰ ساله انقلاب اسلامی نشان داد که مقاومت امکانپذیر است.

وی گفت:دشمن برای متوقف کردن انقلاب اسلامی دست به تحریم میزند اماخدا درهای رحمت و گشایش را باز میکند، یک روزی ایران کشور واردکننده گندم بود اما امروز توان صادرات این محصول را دارد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با منطقی و معقول خواندن مقاومت افزود: اگر بخواهیم مقابل دشمن تسلیم شویم، باید هزینه بدهیم. اگر بخواهیم هم مقاومت کنیم باید هزینه بدهیم باید ببینیم کدام هزینه معقولتر و منطقیتر است.

دژکام با بیان اینکه هزینه مقاومت بهتر از ذلت و خواری تسلیم شدن است، بیان کرد: کشور ایران در این مقاومت ۴۰ ساله پیشرفتهای خوبی داشته و مرحله آخر مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است که امیدواریم در یکی دو سال آینده نیز این مشکلات برطرف شود.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه پیروی همه مدیران از رهبری و استقامت مردم مشکلات اقتصادی را برطرف میکند، تصریح کرد: برای رسیدن به هدف حل مشکلات باید دعواهای جناحی را کنار بگذاریم چراکه دعوای داخلی سبب خرسندی دشمن میشود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس خاطرنشان کرد: میتوانیم به دنیا نشان دهیم که با نسخه اسلامی میتوان کشور را به بهترین شکل مدیریت و اداره کرد.

وی با اشاره به عید سعید فطر و روزه ماه رمضان نیز گفت: خدا برای بندگانش سختی نخواسته است و روزه برای آسان شدن مسیری است که بندگان خدا پیش رو دارند.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه روزه برای آمادگی به عرصه قیامت است، تصریح کرد: اگر کسی بخواهد در مسابقهای شرکت و برنده شود قبل از آن به خود سخت میگیرد و تمرین میکند روزه نیز همین حکم را دارد.

دژکام با بیان اینکه در اعیاد اسلامی خدا تکبیر قرار داده است، گفت: عید روز بازگشت و لقاءالله است اما برخی در روز عید کارهایی میکنند که مورد رضایت خدا نیست، لهو و لعب و کارهایی که خارج از چارچوب عقلانی است در عید اسلامی سفارش نشده است.

وی بیان کرد: کسانی که در ماه مبارک رمضان بدون عذر شرعی روزه نگرفتند، امروز شیطان به آنها میخندد و فردای قیامت هم از آنان برائت میجوید و این عده خسران زده دنیا و آخرت میشوند.

انتهای پیام/ش


منبع :: امام جمعه شیراز: هزینه مقاومت بهتر از ذلت و خواری تسلیم شدن است