کد خبر: 44404تاریخ انتشار : 1:00:03 - شنبه 23 فوریه 2019

امام جمعه شیراز: نگاه به بیگانه مسیری درست برای حل مشکلات داخلی نیست

امام جمعه شیراز: نگاه به بیگانه مسیری درست برای حل مشکلات داخلی نیست

خطیب جمعه شیراز گفت: نگاه به بیگانه مسیری درست برای حل مسائل و مشکلات داخلی نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، آیتالله لطفالله دژکام امروز در خطبههای نمازجمعه شیراز اظهار داشت: بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری موضوع مهمی است که امروز باید بیش از هرچیز در این زمینه به عنوان راهگشای مسائل و مشکلات مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه در چهاردهه گذشته تاکنون کسی از آرمانهای انقلاب برنگشته و همه پای آن ایستادهاند، لزوم توجه تمام جوانان به نکات پنجم و ششم بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری را متذکر شد و تاکید کرد که جوانان هر دو بند را با هم بخوانند و در خصوص آن فکر کنند.

وی با بیان اینکه امروز "عدالت خواهی در جامعه ما به جایی رسیده که طلبهای مثل من نسبت به رئیس جمهور انتقاد میکند" این موضوع را یکی از برکات انقلاب دانست و تاکید کرد که در کنار این عدالتخواهی، معنویت و اخلاق هم در جامعه اسلامی ایران، رشد چشمگیری داشته و به عنوان برکتهای انقلاب محسوب میشود.

خبر جدید  امام جمعه شیراز: دولت و مجلس در بستن بودجه دفاعی دقت کنند؛ کاهش بودجه دفاعی به هیچ وجه درست نیست

امام جمعه شیراز در ادامه با اشاره به روایتی از حضرت امام صادق(ع) در بیان ویژگیهای مومن، خارج نشدن از خط انصاف و حق در هنگام خشم را از نگاه آن امام همام، یک ویژگی مهم مومن بیان کرد.

وی با بیان اینکه در سالهای گذشته اشتباهاتی وجود داشته که مقام معظم رهبری نیز در بیانیه گام دوم به آن اشاره فرمودند، گفت: امروز هم برخی در مواجهه با آن اشتباهات تند رفتند و همین تند روی هم مشکل آفرین بوده است.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه در سالهای اول انقلاب، نسل اول شاهد تندرویهایی بودهاند که هنوز هم گرفتار آن هستیم، گفت: نباید با رفتار تند در مقابل برخی اشتباهات، زمینه گیرافتاد بیشتر خودمان را فراهم کنیم.

وی با انتقاد از برخی صحنههایی که در خیابانهای شیراز مشاهده میشود که در تراز اسلامیت و حرم سوم اهل بیت این شهر نیست، تاکید کرد که انتظار مومنان از دستگاههای مسئول، مواجهه درست با چنین صحنههایی برای رفع آن است.

خبر جدید  تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان فارس و شهرداری شیراز منعقد شد

امام جمعه شیراز با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به امر به معروف و نهی از منکر، گفت: امر به معروف و نهی از منکر نوعی از تربیت محسوب میشود، کسی که به طرق معمولی نفهمیده باید امر و نهی شود.

آیتالله لطفالله دژکام در خطبههای نماز جمعه سوم اسفند شیراز، با اشاره به اینکه در موضوع عدالت، اگر انسانی عادل باشد، رفتارهای اجتماعیاش نیز نسبت به دیگران تفاوت دارد، از جوانان طلبه و دانشجو درخواست کرد که علاوه بر ورود به بحث تشخیص اقدامات اشتباه، در ارائه و دنبال کردن راهکار اصلاح امور و رفع مشکلات نیز تلاش و همراهی داشته باشند.

امام جمعه شیراز همچنین در خطبههای نماز جمعه با تبریک فرارسیدن میلاد فرخنده حضرت امالائمه فاطمهالزهرا(س)، به قرارداشتن در روز تجلیل از اسراء و مفقودین اشاره و افزود: ما همه بدهکار ایثار و فداکاری و تلاش اسراء، مو شهدا هستیم، اگر امروز ایران اسلامی آبرو و استقلالی دارد به خاطر همین فداکاریها بوده است.

خبر جدید  شیراز میزبان نخستین جشنواره ملی شعر رضوی؛ ۵ تیرماه آخرین مهلت ارسال اثر است‌

آیتالله دژکام، هشتم اسفند را روز امور تربیتی و تربیت اسلامی دانست و گفت: در طول سالهای گذشته در راستای تربیت و معنویت و اخلاق گامهای بزرگی برداشتهایم؛ اما در این زمینه هرچه کار بشود کم است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش مسئولیتهای زیادی در امر تربیت برعهده دارد، تلاشهای انجام شده را خوب ارزیابی و بر لزوم حمایت از اقدامات انجام شده و در حال انجام توسط فرهنگیان انقلابی تاکید کرد.

امام جمعه شیراز همچنین بسیج را یکی از نهادهای تربیتی مهم جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: طرح حلقههای تربیتی صالحین، از تاثیرگذارترین طرحهای تربیتی است و باید همه برای تاثیرگذارتر و پربارتر شدن این هستهها تلاش کنند تا نسل بعدی با اقتدار و با جهات برجسته اخلاقی میدان دار اداره کشور باشد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)