کد خبر: 50690تاریخ انتشار : 11:31:59 - شنبه 18 مه 2019

امام جمعه شیراز: تنها گزینه در مقابل آمریکا مقاومت است

امام جمعه شیراز: تنها گزینه در مقابل آمریکا مقاومت است

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: تنها گزینه ما در مقابل آمریکا مقاومت است و این مهم باید مود توجه همگان به ویژه مسئولان رده بالای کشوری قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، آیتالله لطفالله دژکام امروز در خطبههای نمازجمعه شیراز، با اشاره به سخنان اخیر رهبرمعظم انقلاب در جمع مسئولان نظام اظهار داشت: رهبرمعظم انقلاب در سخنان خودشان ابعاد مختلف مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را تببین کردند، که این برای ما یک بیدارباش است و باید مسائل را همان طور که رهبری توقع دارند، جدی گرفته شود.

دژکام گفت: نگاه ما به مطالبی که رهبری فرمودند باید نگاه دستور ولی امر باشد و آن را اطاعت کنیم. اینکه بگوییم رهبری عالی و خوب گفتند، کفایت نمیکند، ما باید بگوییم آقا دستور دادند و آن را اجرایی کردیم، اگر مدیران کشور و مسئولان قوا فرمایشات رهبری را خوب طی نکنند اهداف بیانیه گام دوم انقلاب به خوبی محقق نمیشود و این ضرر بزرگ برای ما است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس خاطرنشان کرد: رهبری در بیانات اخیر خود فرمودند مقاومت در مقابل زیادهخواهی آمریکا تنها گزینه ملت بوده و مذاکره نیز سهم مهلکت است، افزود: به همه کسانی که در سطح ملی تصمیمگیر هستند قاطعانه اعلام میکنیم تنها گزینه ما در مقابل ظلم آمریکا مقاومت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در راستای فرمایشات رهبرمعظم انقلاب باید مدیریت و برنامهریزی برای مقابله با مشکلات اقتصادی به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد و این طور نباشد که تنها روی کاغذ بنویسیم و عملیاتی نکنیم.

خبر جدید  امام جمعه شیراز: نباید اجازه داد بودجه پتروشیمی‌ها از استان فارس خارج شود

امام جمعه شیراز بیان کرد: مدیران بازرسی کل کشور و دستگاه قضایی باید در این مساله به دولت کمک کنند تا آنچه در راستای اقتصاد مقاومتی و برطرف کردن مشکلات است اجرایی شود.

دژکام با اشاره به اینکه یکی از دستورهای رهبری به دولت و مجلس، تغییر ساختار بودجه بود،افزود: باید مجلس در این زمینه پای کار آمده و دلسوزانه آنچه رهبرمعظم انقلاب فرمودند را عملیاتی کند،برخی آقایان متاسفانه دغدغهای برای این موارد ندارند که باید آستین همت را بالا بزنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر استفاده از ظرفیت مردم و جوانان گفت: تاکنون در این زمینه به خوبی موفق نبودهایم باید اجازه داد تا جوانان به دنبال نو آوری و ریسکپذیری باشند و کسب و کار آنان را نیز سهولت دهیم.

امام جمعه شیراز بیان کرد: انجام برخی کارها ماهانه به طول میانجامد و باید این موضوع نیز با همت مسئولان حل مشکل شود.

امام جمعه شیراز همچنین در خطبههای نخست نمازجمعه با دعوت مردم به رعایت تقوی و پرهیزکاری به تشریح چند موضوع در مورد دورکردن شیطان از انسان پرداخت و گفت: به فرموده پیامبراکرم (ص)روزهگرفتن، صدقهدادن، یکدیگر را کمک کردن و همچنین طلب مغفرت کردن سبب میشود تا پشت شیطان بشکند و از انسان دور شود.

وی افزود: آمریکا نیز به عنوان شیطان بزرگ، تمام تلاشش این است تا مردم را با ایجاد مشکلات مختلف از جمله فشارهای اقتصادی با فضاسازی و جنگ روانی دلزده کند که در این زمینه نیز باید بصیرت داشته باشیم.

دژکام بیان کرد: در وضعیت موجود شیطان شما را از فقر میترساند، هرکس هرچه میتواند به نیازمندان کمک کند، بدون شک این مهم پشت شیطان را میشکند.

خبر جدید  ۱۴ نفر از کارکنان پتروشیمی شیراز به جرم اخلال در نظام اقتصادی بازداشت شدند

امام جمعه شیراز با بیان اینکه هفته پیش رو هفته کمک به یتیمان و درماندگان است، که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد، از سنت و ارزشمند شیرازیها که به مناسبت میلاد امامحسن مجتبی (ع) نان را به صورت صلواتی به مردم ارائه میدهند، قدردانی کرد.

وی افزود: ارتباط نزدیک با یکدیگر دل آمریکا به عنوان شیطان بزرگ را میلرزاند باید همه به هم کمک کنیم تا شیطان به نفوذیهایش پشت گرمی نداشته باشد.

انتهای پیام/ش


منبع :: امام جمعه شیراز: تنها گزینه در مقابل آمریکا مقاومت است

0/5 (0 نقد و بررسی)