کد خبر: 44279تاریخ انتشار : 12:36:29 - چهارشنبه 20 فوریه 2019

افزایش تقاضا برای کالاهای طرح تنظیم بازار و فعال شدن دلال ها

افزایش تقاضا برای کالاهای طرح تنظیم بازار و فعال شدن دلال ها

شیراز- ایرنا- افزایش قیمت کالای اصلی،تقاضای مصرف کننده را برای کالای جانشین افزایش می‌دهد و مشتریان کالاهای جانشین برای خرید این کالا صف می گیرند که مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی فارس نوید داد دست دلالان از بازار کالاهای تنظیم بازار کوتاه خواهد شد.

هدایت الله رحیمی مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی فارس چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد:افزایش مراکز عرضه کننده، شناسایی اشخاص از طریق سامانه ها و عرضه هم زمان محصولات گوشتی از جمله راهکارهایی است که امکان دلالی در عرضه محصولات گوشتی منجمد را از بین می برد.
طرح تنظیم بازار همان گونه که از نامش مشخص است تنظیم کننده کمبودهای بازار و نشان دهنده برنامه ریزی برای بهبود عرضه محصولات در میان مصرف کننده نهایی است.
ساز و کارهای مختلفی برای عرضه هر چه بهتر محصولات طرح تنظیم بازار در نظر گرفته شده است؛ محصولاتی که در طرح تنظیم بازار عرضه می شود کالاهایی است که در علم اقتصاد به آنها کالای جانشین می گویند.
با انتشار فیلم ویدیویی در فضای مجازی که هجوم مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از مراکز عرضه شیراز را نشان می داد بیانگر افزایش تقاضا برای کالاهای تنظیم بازار است.
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: در میان خریداران واقعی دلال ها نیز حضور دارند و شناخت این افراد کار راحتی نیست برای شناخت دلالان راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده تا گوشتی که عرضه می شود به مصرف کننده نهایی برسد.
رحیمی معتقد است: با توجه به اختلاف قیمتی که این محصول در بازار دارد شاهد هستیم که همواره افرادی برای سودجویی اقداماتی را انجام می دهند اما سعی شده با اقدامات نظارتی امکان سوء استفاده در این طرح بین برود.
وی اظهار داشت: البته درصد خطا وجود دارد اما با راهکارهای فوق می‌توان شاهد کاهش دلالی در عرضه محصول بود.

خبر جدید  سازندگان ساختمان مکلف به استفاده از مصالح استاندارد هستند

** نقش فروشگاه های زنجیره ای در طرح تنظیم بازار
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت:یکی از مکان های هدف در اجرای طرح تنظیم بازار، فروشگاه های بزرگ زنجیره ای هستند؛ همچنین تعاونی مصرف کارگری و کارمندی از جمله مکان هایی هستند که جامعه هدف عرضه کننده گوشت یخ زده هستند.
رحیمی اضافه کرد: این مکان ها به علت تسهیل در نظارت و حجم بالای مراجعات افراد به فروشگاه ها به عنوان یکی از اصلی ترین مکان های عرضه کننده گوشت در نظام عرضه طرح تنظیم بازار قلمداد می شوند.
وی گفت:هایپراستار نیز با توجه به میزان مراجعات بالای مردم یکی از این عرضه کنندگان بوده که دو بار در روز بین ساعت های ۱۱ تا ۱۳ و ۱۷ تا ۱۹ گوشت عرضه کرده و اطلاع رسانی در این زمینه نیز از طریق این مجموعه انجام گرفت.
رحیمی اضافه کرد: مراکزی که توزیع کننده گوشت های منجمد در استان فارس هستند زمان عرضه این محصولات را اطلاع ‌رسانی می‌کنند که این اطلاع رسانی یا از طریق پیامک یا نصب بروشور در معرض دید همگان است.
وی علت هجوم مردم برای خرید گوشت یخ زده در مرکز عرضه کننده را این گونه بیان کرد:پنجشنبه ۲۵ بهمن این مرکز با تاخیر نسبت به باز کردن در اقدام کرد و نه تنها افرادی که برای خرید گوشت مراجعه کرده بودند بلکه سایر مشتریان این مرکز نیز پشت درهای ورودی منتظر باز شدن مرکز خرید برای تهیه مایحتاج خود بودند.
وی اضافه کرد: پس از باز شدن درهای هایپراستار همگی مشتریان اعم از خریداران گوشت یخ زده و سایر مراجعین به داخل مجموعه هجوم آوردند تا بتوانند در صف خرید گوشت نام نویسی کنند.
ع.پ / ۱۸۷۶

خبر جدید  2 طرح در حوزه منابع طبیعی جهرم آماده بهره برداری است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,