کد خبر: 56920تاریخ انتشار : 21:20:35 - پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020

افتتاح ۶۷ طرح عمرانی در مناطق عشایری فارس در هفته جهادکشاورزی

افتتاح ۶۷ طرح عمرانی در مناطق عشایری فارس در هفته جهادکشاورزی

توسعه نهاد‌های داوری عشایری مورد تایید و اهتمام ماست

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،مرکز فارس،مدیرکل امور عشایر استان فارس گفت: به مناسبت هفته جهاد کشاورزی، ۶۷ طرح عمرانی در مناطق عشایری این استان افتتاح می‌شود و یک هزار و ۶۲۷ خانوار عشایری از مزایای این پروژه‌ها بهره‌مند خواهند شد. روح الله بهرامی، افزود: این طرح‌های عمرانی شامل، حفر و تجهیز چاه، برق رسانی، احداث پل، مرمت و نگهداری راه‌های عشایری، انتقال آب پایدار، احداث مخزن بتونی، خرید حمام و پکیج خورشیدی، بهسازی و مرمت چشمه‌ها، خرید کانکس مدرسه عشایری، آبرسانی و ساخت آب انبار در مناطق عشایری فارس است. وی بیان داشت: اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح‌ها افزون بر ۱۱۰ هزار و ۲۴۵ میلیون ریال است که از محل اعتبارات بند “ه” تبصره چهار و ارزش افزوده سهم عشایر تامین شده است.
مدیر کل امورعشایر استان فارس ادامه داد: اجرای این طرح‌ها، تثبیت و استمرار اشتغال بیش از هشت هزار نفر از عشایر این استان را به همراه دارد.
از بیست و یکم تا بیست و هفتم خرداد به عنوان هفته جهاد کشاورزی نامگذاری شده و شعار محوری امسال این مناسبت، “کشاورزی، جهش تولید و امنیت غذایی کشور” است.
جامعه عشایری استان فارس، مشتمل بر ۳۰ هزار خانوار با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت است که متشکل از سه ایل بزرگ قشقایی، خمسه و لُر و هشت طایفه مستقل است.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  آثار جهانی فارس در امان از سیلاب
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , ,