کد خبر: 43507تاریخ انتشار : 11:29:31 - یکشنبه 3 فوریه 2019

افتتاح ۲۶۳ پروژه شرکت گاز فارس/ اولین استانی که از گاز برخوردارشد

افتتاح ۲۶۳ پروژه شرکت گاز فارس/ اولین استانی که از گاز برخوردارشد

شیراز- معاون بهره برداری شرکت گاز استان فارس از افتتاح ۲۶۳ پروژه از دهه فجر تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین پور صبح یکشنبه در یک کنفرانس خبری ،ضمن عرض تبریک به مناسبت دفه پرفروغ فجر در خصوص عملکرد شرکت گاز استانبه افتتاح یک پروژه شهری ،۱۵۷ پروژه روستایی ،یک صنعت و ۱۰۴ صنعت پراکنده اشاره و بیان کرد: پروژه های دهه فجر با اعتبار بالغ بر ۲۸۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

معاون بهره برداری شرکت گاز استان فارس از بهره برداری پروژه های گاز رسانی در شهرستان های شیراز،اقلید ،پاسارگاد،جهرم، خرم بید، خنج ،داراب، فسا، فیروزآباد، کارزون، لامرد ،مرودشت و ممسنی خبر داد.

حسین پور با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ۴۰ ساله ولی صنعت گاز ۵۳ ساله می شود، اظهار داشت: گاز رسانی در کشور از استان فارس زائیده شد، استان فارس اولین استان، شهرستان شیراز اولین شهر و روستای گویم اولین روستا و صنعت پتروشیمی اولین صنعت در کشور است که از نعمت گاز برخوردار شده است .

وی با بیان اینکه در چهلمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی ایران۷هزار و ۱۱۹ واحد صنعتی گاز دار شده اند افزود:۱۲۹ واحد صنعتی در دست انتخاب پیمانکار ،۶۰۸ واحد صنعتی در دست اقدام ،۵۵۹ واحد صنعتی در دست اجرا و ۶۸۸ واحد صنعتی باقی مانده است.

حسین پور در خصوص وضعیت گاز رسانی به شهرک های صنعتی گفت : تاکنون ۴۳ شهرک گازدار ،۷ شهرک در دست اجرا و ۱۶ شهرک باقی مانده است.

او با اشاره به تعداد ۱۰۷ شهر در استان و ضریب برخورداری ۹۹.۳ درصد ضریب برخوردداری از نعمت گاز ، گفت :تاکنون ۹۶ شهر از نعمت گاز برخوردار ،۸ شهر دست اجرا و ۳ شهر ماقی مانده است.

وی ادامه داد :در قبل از انقلاب فقط یک شهر ،شهر شیراز از استان دارای گاز بوده که این آمار امروز به ۹۶ شهر رسیده است.

حسین پور با یادآوری اینکه قبل از انقلاب تنها یکی از روستاهای استان از نعمت گاز برخوردار بوده از یک هزارو ۷۵۲ روستای گاز دار در استان خبر داد و افزود: متوسط ضریب برخورداری از نعمت گاز در روستاها به ۷۶ درصد رسیده که ۶۷ روستا در دست انتخاب پیمانکار، ۳۹۸ روستا در دست اجرا و ۳۳۰ روستا در دست اقدام است .

معاون بهره برداری شرکت گاز استان فارس در خصوص تعداد ایستگاه ها این چنین گفت: در قبل از انقلاب فقط ۳ ایستگاه گاز وجود داشت که این آمار امروزه به یک هزارو ۳۱۶ ایستگاه رسیده است.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب۴۲۹ کیلومتر شبکه گذاری در استان فارس وجود داشت که این آمار امروزه به ۲۵ هزار و ۹۸۰ کیلومتر رسیده است .

حسین پور یادآور شد که در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب ۷۶۷ هزارو ۵۸۷ تنشعاب در استان وجود دارد در حالی که قبل از انقلاب اسلامی فقط ۵۴ هزار و ۴۳ انشعاب وجود داشت.

وی با اشاره به یک میلیون و ۴۳۴ هزار مشترک دارای گاز افزود: در قبل از انقلاب فقط ۵۲ هزار و ۳ مشترک گاز دارای گاز بودند.

معاون بهره برداری شرکت گاز استان فارس به ایجاد جایگاه هایCNGبعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اشاره و عنوان کرد :تاکنون ۱۳۲ جایگاه گازدار ،یک جایگاه در دست اجرا و ۳ جایگاه باقی مانده است.

حسین پور گفت: در حال حاضر ۶۶۹ میلیارد تومان پروژه فعال موجودد است.

وی افزود: در فصل سرما از ۳۵ تا ۴۵ میلیون متر مکعب گاز مصرف می شود.حسین پور در بخشی دیگر از سخنان خود از طلب ۴۵۰ میلیارد تومانی مشترکین خبر داد.

وی گفت: از این مبلغ ۱۶ میلیارد تومان مربوط به کارخانه های سیمان استان است .

معاون بهره برداری شرکت گاز استان فارس ادامه داد: ۸ کارخانه سیمان در استان گازدار شده اند و ۲ کارخانه لارستان و نی ریز هنوز گازدار نیستند.

کد خبر ۴۵۳۱۹۹۸


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  برترین های فیلم فجر به نمایش درمی آیند/حداکثر ۱۴عنوان سهم شهرستان
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,