رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: استفاده از ظرفیت‌های درون‌زا، بالقوه و بالفعل استادان و دانشجویان خلاق، گام اساسی برای شکستن تحریم‌هاست. " />استفاده از ظرفیت‌های بالفعل گام اساسی در شکست تحریم‌هاست دیار حافظ
کد خبر: 44319تاریخ انتشار : 1:52:49 - پنج‌شنبه 21 فوریه 2019

استفاده از ظرفیت‌های بالفعل گام اساسی در شکست تحریم‌هاست

استفاده از ظرفیت‌های بالفعل گام اساسی در شکست تحریم‌هاست

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: استفاده از ظرفیت‌های درون‌زا، بالقوه و بالفعل استادان و دانشجویان خلاق، گام اساسی برای شکستن تحریم‌هاست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لارستان، مهدی زارع ظهر امروز در جلسه شورای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان اظهار کرد: این واحد دانشگاهی به عنوان بزرگترین مجموعه علمی شهرستان در کنار رسالت فرهنگی خود که پرورش دانشجویان و علاقهمندان به علم و دانش است، وظیفه حل مشکلات اجتماعی، ساختاری و بنیادی جامعه را بر عهده دارد.

وی افزود: باید از ظرفیتها و امکانات خوبی که در این واحد دانشگاهی وجود دارد، نهایت استفاده را ببریم تا بتوانیم این مجموعه علمی را محلی برای مشکلگشایی گرههای کور و بازنشدنی دستگاههای اجرایی شهرستان حتی استان قرار دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان دانشگاه را به عنوان قوه عاقله و تصمیمساز در جامعه معرفی و اظهار کرد: با ارائه راهکارهای جدید علمی که خود از پژوهش و تحقیق منتج شده است، میتوان مدیران علمی و اجرایی شهرستان را یاری کرد تا حلقه مفقوده ارتباط علم و صنعت به هم پیونده خورده و زمینه کارآفرینی فراهم شود.

خبر جدید  استفاده از همه توان و ظرفیت‌های موجود برای حمایت از بسیج

زارع متذکر شد: یکی از مهمترین راهکارها برای تحقق این امر، جهتدادن به پایاننامهها و رسالههای دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی این واحد دانشگاهی به سمت شناسایی مشکلات منطقه و پژوهش در این زمینه است.

وی با بیان این موضوع که به عنوان مثال گروه حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان مفتخر است که بخش قابل توجهی از مشکلات حقوقی را شناسایی کرده و در قالب طرحهای پژوهشی و اجرای پایاننامههای دانشجویی مورد بررسی قرار داده است، گفت: در کنار توجه به موضوع پایاننامهها، توجه به باشگاه پژوهشگران و نخبگان و تلاش برای جذب استادان مجرب و دانشجویان بااستعداد و توانمند، آغاز شده و در این باره حوزه پژوهش و فناوری واحد با ایجاد اتاق فکر، گامهای مهمی را نیز در تحقق و عملیاتیکردن این امر برداشته است.

خبر جدید  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زرقان معرفی شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان خاطرنشان کرد: تحقیق و پژوهشمحوری در بدنه اجتماع و استفاده از ظرفیتهای دورنزا، بالقوه و بالفعل استادان و دانشجویان خلاق، گام اساسی برای شکستن تحریمهای کینهتوزانه دشمن و خودکفایی علمی، اقتصادی، سیاسی و بینالمللی جمهوری اسلامی ایران است.

زارع استفاده از ظرفیتهای مرکز رشد را عامل مهمی برای پویایی دانشگاهیان قلمداد کرد و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان در نظر دارد با توجه به منویات مؤکد رهبر معظم انقلاب مبنی بر جنبش نرمافزاری، از همه استادان و دانشجویان مبتکر در حوزههای مختلف دعوت کند تا در چارچوبهای مشخص و با استفاده از کرسیهای نظریهپردازی، مشکلات جامعه را اولویتبندی و براساس نیازهای مهم جامعه، فعالیتهای پژوهشی را ساماندهی کنند.

خبر جدید  مرجعیت در دوران غیبت امام معصوم پرچم‌دار هدایت بشر هستند

وی افزود: در جلسه امروز ۱۵ پایاننامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری تخصصی توسط شورای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان مورد بررسی قرار گرفت و مواردی که حائز اهمیت و امتیاز پژوهشی بودبه تصویب رسید.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۱۰۳/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,