کد خبر: 56918تاریخ انتشار : 21:20:28 - پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020

اختصاص ٩٧٠ میلیارد ریال اعتبار به حوزه قضایی فارس

اختصاص ٩٧٠ میلیارد ریال اعتبار به حوزه قضایی فارس

هیچ کدام از بانک های کشور حق ندارند کارگاه و کارخانه ای را که به دلیل پرداخت نکردن اقساط تسهیلات تملک کردند، تعطیل و نیمه تعطیل کنند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،مرکز فارس،حجت الاسلام و المسلمین رئیسی شامگاه پنج‌شنبه ٢٢ خرداد در آیین پایانی سفر یک روزه خود به کلانشهر شیراز در جمع خبرنگاران، بیان کرد: از آنجا که فارس گسترده‌ترین حوزه قضایی کشور را به خود اختصاص داده، مقرر شد ٩٧٠ میلیارد ریال از منابع قوه قضاییه، منابع استانی و سازمان‌ها برای نیاز‌های ضروری به ویژه پزشکی قانونی، زندان‌ها و برخی ساختمان‌های دادگستری و تجهیزات واحد‌های قضایی اختصاص داده شود.
او ابراز امیدواری کرد که با پیگیری‌های دادگستری فارس و استانداری این استان، تا پایان امسال شاهد مرتفع شدن نیاز‌های ضروری استان فارس باشیم.
رئیس قوه قضاییه ادامه داد: هیئت ٤٠ نفره‌ای ٤ ماه قبل به فارس اعزام و مشکلات قضایی و اداری این استان را مورد بررسی قرار دادند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود: به دلیل مسئله کرونا توفیق حاصل نشد که بررسی‌های این هیئت از نزدیک به یک تصمیم جدی بینجامد، اما در این سفر زمینه‌ای ایجاد شد تا موارد مورد بررسی قرار گیرند.
او خاطرنشان کرد: نتیجه بررسی‌های میدانی و آنچه که در جلسات امروز در سفر به شیراز مطرح و در جلسه شورای عالی قوه قضاییه و مسئولان قضایی استان فارس به اشتراک نظر گذاشته شد.
رئیس قوه قضاییه همچنین با بیان اینکه آمار پرونده‌های موجود استان فارس نشان از رسیدگی بهنگام دارد، تاکید کرد: بازرسی‌ها و گزارشات حاکی از این است که به روز بودن وضعیت رسیدگی به پرونده‌ها در فارس باید حفظ شود.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با اشاره به نکاتی که توسط مدیران این استان در شورای اداری مطرح شد، گفت: ضروری است در سال جهش تولید کارخانجات و واحد‌های تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل تعیین تکلیف و به چرخه تولید باز گردند.
او خواستار مقابله جدی با زمین خواری و تغییر کاربری‌ها در فارس شد و گفت: این مهم نیازمند همراهی سازمان‌های مسئول است.
رئیس قوه قضاییه به برگزاری نشست با سران جامعه عشایر به عنوان یکی از برنامه‌های سفر خود اشاره کرد و گفت: به برکت انقلاب نسبت به جامعه عشایر توجه شده، اما نیاز به حمایت و توجه ویژه تری است.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی یادآور شد: در این نشست مقرر شد مسائل مربوط به جامعه عشایر در یک کارگروه خاص دنبال شود. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  کمک بیش از یک میلیارد ریالی مردم فارس به سیل زدگان شمال
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , ,