کد خبر: 57266تاریخ انتشار : 1:57:26 - شنبه 12 سپتامبر 2020

اجرای ۴۸ طرح عشایری در فارس

اجرای ۴۸ طرح عشایری در فارس

رئیس دانشکده آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه شیراز از پذیرش بدون کنکور دانشجو در این دانشکده در سال تحصیلی ۹۹- ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیر کل امور عشایر فارس گفت: این طرح ها در راستای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی با اعتباری در حدود ۴۰ میلیارد ریال در استان تصویب و اجرا شده است.
روح الله بهرامی اظهار داشت: با اجرای ۱۹ طرح توسعه‌ای و ۲۹ طرح جدید از زیربخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات، علاوه بر ۶۰ اشتغال موجود ، ۵۷ نفر اشتغال مستقیم دائمی خواهد شد.   وی ادامه داد: براساس نتایج سامانه کارا تا پایان مرداد ۱۳۹۹، علاوه بر ۴۸ طرح مصوب که اقساط تسهیلات طرح به متقاضیان پرداخت کامل شده، ۳۵ طرح نیز در مرحله توزیع در بانک عامل بوده، ۹ طرح در کارگروه اشتغال استان مصوب و آماده ابلاغ به بانک عامل هستند.   مدیر کل امور عشایر فارس افزود: ۸ طرح نیز در دست بررسی در بانک عامل است و در مجموع ۵۲ طرح با مبلغ حدود ۷۲ میلیارد ریال به ۴۸ طرح قبلی اضافه خواهند شد.
بهرامی بیان داشت: در مجموع ۱۰۰ طرح عشایریِ دارای گردش اداری، شامل ۵ طرح سرمایه در گردش، ۵۷ طرح جدید و ۳۸ طرح توسعه‌ای با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال، از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری برخوردار شده یا خواهند شد.
وی اظهارداشت: از ۴۸ طرح با پرداخت کامل، بیشترین تعدادطرح، در زیر بخش کشاورزی، به لحاظ کمیت طرح در شهرستان جهرم ۱۶ طرح و به لحاظ مبلغ پرداخت شده، در شهرستان آباده بوده است.
وی افزود: تاکنون بانک عامل طرح‌های عشایری اشتغال پایدار، بانک کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید بوده، که صندوق کارآفرینی امید، علاوه بر پرداخت ۳۸۵ میلیون تومان تسهیلات به طرح‌های افراد حقیقی، مبلغ ۹۸۰۰ میلیون ریال نیز به ۲۹ صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری پرداخت کرده است.

خبر جدید  شیراز میزبان مجمع بسیجیان عشایر

بهرامی اضافه کرد: از ۴۸ طرح مصوب در حوزه عشایر، ۲۸ طرح به مبلغ ۱۲ میلیارد و چهارصد میلیون ریال از محل اعتبارات اختصاص یافته به دستگاه‌های حمایتی مثل کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد شهید تامین اعتبار و پرداخت شده است و ۱۶ طرح دیگر از ۵۲ طرح در فرایند گردش اداری از طریق دستگاه‌های حمایتی تحت پوشش قرار خواهند گرفت.   مدیر کل امور عشایر فارس گفت: در مجموع تا پایان مرداد ۱۳۹۹، عشایر استان فارس چه به صورت حقیقی و چه در قالب تشکل‌های حقوقی صندوق‌های اعتبارات خرد زنان، حدود ۴۵ میلیارد ریال از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری برخودار شده اند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  دومین پیروزی شیرین فوتبال فارس در سال ۱۳۹۸
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,