کد خبر: 56996تاریخ انتشار : 18:04:46 - شنبه 11 جولای 2020

اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در فارس

اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در فارس

کرومیت ، سرمایه ای که کسب و کار دلالان را سکه کرده است .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس گفت: در طرح کارورزی که یک دوره آموزشی عملی و کاربردی است تمام فارغ التحصیلان دانشگاهی می‌توانند با ثبت نام در سامانه https://karvarzi.mcls.gov.ir از نزدیک با تولید و فضای کار آشنا شوند و در رشته تحصیلی خود کسب مهارت کنند.
مهروش جلالی ادامه داد: حداکثر سن برای شرکت در این طرح ۳۵ سال است و متقاضیان نباید در زمان ثبت نام در سامانه بیش از ۳ ماه سابقه پرداخت حق بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی در ۲ سال گذشته داشته باشند.
وی گفت: در این طرح استان فارس  با ۴ هزار و ۹۵۸ قرارداد در رتبه اول و بعد از آن استان‌های لرستان، کرمان، اصفهان، اردبیل، خراسان رضوی، هرمزگان وگلستان بهترین عملکرد را در طرح کارورزی در بین دیگر استان‌ها دارند.
معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس اظهارداشت: تاکنون حدود هزار و۵۶۲ نفر از محل اجرای این طرح شاغل شده اند که از این تعداد هزار و ۱۴۳ نفر زن و ۴۲۰ نفر مرد بوده اند که سهم بیمه کارفرمای این شاغلان توسط دولت پرداخت می‌شود.
جلالی از طرح کارورزی به عنوان یک فرصت طلایی برای همه واحد‌های صنفی، اتحادیه ها، اتاق اصناف، فعالان بخش کشاورزی و صنعتگران یاد کرد و افزود: در این طرح افراد دارای مدرک کارشناسی به بالا معادل حداقل یک سوم دستمزد مصوب شورای عالی کار حقوق دریافت می‌کنند که این مبلغ برای افراد دارای کارشناسی ۵۰۰ هزار تومان، کارشناسی ارشد ۶۰۰ هزار تومان و افراد دارای مدرک دکتری ۷۰۰ هزار تومان است که در پایان دوره مقدماتی پرد اخت می‌شود.
وی بیان داشت: به کارگیری کارورزان در دوره مقدماتی هیچ گونه بار مالی برای کارفرمایان ندارد و حتی بیمه مدنی آن‌ها توسط دولت در طول مدت کارورزی پرداخت می‌شود.
جلالی گفت: در طول دوره ۳ ماهه، کارورز از شمول همه قوانین کار و تامین اجتماعی معاف است و هیچ تعهد‌ی بابت استخد ام یا موارد دیگر برای کارفرما ایجاد نمی‌کند.
معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس یاد آور شد: در این طرح همه کافرمایان صنفی، صنعتی، کشاورزی و تعاونی‌ها، چنانچه ۲ نفر نیروی شاغل بیمه شده تأمین اجتماعی داشته باشند می‌توانند از اشتغال یک نفر کارورز دانش آموخته دانشگاهی را جذب کنند و درصورت استخدام کارورز بعد از دوره مقدماتی کارفرما می‌تواند به شرط عدم ریزش نیرو در یک سال اخیر از معافیت بیمه‌ای استفاده کند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  دیدار تیم فوتبال شهدای قشقایی شیراز با آلومینیوم اراک؛ فردا
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , ,