کد خبر: 44438تاریخ انتشار : 12:14:22 - شنبه 23 فوریه 2019

اجتماعی شدن سلامت، کاهش نابرابری و تبعیض را در پی دارد

اجتماعی شدن سلامت، کاهش نابرابری و تبعیض را در پی دارد

شیراز- ایرنا- مشاور معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: اجتماعی شدن سلامت می تواند به کاهش نابرابری و تبعیض در حوزه سلامت منجر شود و این امر در سایه همکاری مردم و مسئولین و فرهنگ سازی اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش دریافتی شنبه ایرنا، محمد صادق کشفی نژاد در نخستین مجمع سلامت شهرستان استهبان افزود: نیاز است در تمام محلات شهری و روستایی، کانون سلامت محله تشکیل شود چرا که این امر می تواند به افزایش مشارکت موثر، کارآمد، پویا و خلاق، متعهدانه و بدون چشمداشت و داوطلبانه مردم در توسعه سلامت خود، منجر شود.
مشاور معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شیراز مشارکت و همراهی سایر سازمان ها را در امر سلامت ضروری دانست و عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی تنها ۲۵ درصد از عوامل موثر بر سلامت جامعه را عهده دار است و مابقی نیازمند مشارکت موثر مردم، دستگاه ها و نهادهای دولتی و غیردولتی است.
او گفت: می توان امیدوار بود که با همکاری سفیران سلامت ، سمن ها، خیرین و مدیران دستگاه های اجرایی بتوان از بسیاری از مرگ ها پیشگیری کرد.
محمد مهدی شرفی فرماندار استهبان نیز هدف از تشکیل مجمع سلامت شهرستان را استفاده از ظرفیت خیرین، معتمدین، دهیاران، شوراهای اسلامی و تشکل های مردم نهاد در حوزه سلامت عمومی عنوان کرد و گفت: با همفکری و همکاری همگانی می توان ضمن کاستن از آسیب های اجتماعی، یاریگر مسئولین بهداشت و درمان شهرستان بود.
اولین مجمع سلامت شهرستان استهبان پنجشنبه در استهبان برگزار شد.
استهبان در ۱۶۰ کیلومتری شرق شیراز قرار دارد.
۱۸۷۶

خبر جدید  برپایی یادواره 14 شهید فرهنگی فیروزآباد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,