کد خبر: 51156تاریخ انتشار : ۱۹:۴۲:۵۰ - پنج شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸

آیت‌الله دستغیب: امام جمعه کازرون در توسعه و رسیدگی به امور حوزه علمیه اهتمام داشت

آیت‌الله دستغیب: امام جمعه کازرون در توسعه و رسیدگی به امور حوزه علمیه اهتمام داشت

نماینده اول مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری و تولیت حرم مطهر شاهچراغ(ع) با تسلیت شهادت امام جمعه کازرون گفت: این روحانی ولایی و انقلابی در توسعه و رسیدگی به امور حوزه علمیه و طلاب عزیز علوم دینیّه اهتمام داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، متن کامل پیام آیتالله سیدعلیاصغر دستغیب در پی شهادت امام جمعه کازرون که نسخهای از آن در اختیار دفتر خبرگزاری تسنیم در شیراز، قرار گرفته بهشرح زیر است:

باسمه تعالی

إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

شهادت و عروج ملکوتی روحانی ولائی و انقلابی، حضرت حجت الاسلام و المسلمین آقای شیخ محمد خرسند (رحمت الله علیه) امام جمعه فقید کازرون در هنگام سحر لیلة القدر و اوج حالات معنوی حاصل از احیاء و شبزندهداری هرچند برای آن بزرگوار فوز عظیم است، اما فقدان ایشان مصیبت بزرگی برای جامعه اسلامی بهویژه اهالی محترم فارس و مردم شریف کازرون میباشد، زیرا که آن فقید سعید برخوردار از خصلت مردمدوستی و عواطف خالصانه نسبت به آنان بوده و در توسعه و رسیدگی به امور حوزه علمیه و طلاب عزیز علوم دینیّه اهتمام داشتند.

خوشا به حال ایشان که در عاقبت به خیری بر اقران و امثال خود سبقت گرفته و اکنون در جوار رحمت حقتعالی قرار دارند و نزد پروردگار خویش جاودانه متنعّم خواهند بود.

در نقطه مقابل، عنصر منحرف و قسیّ القلب و بدعاقبتی است که با حمله ناجوانمردانه به عبد صالح و مبلّغ دین خدا، مشمول غضب خداوند قادر مُنتَقِم و خشم مردم مؤمن انقلابی گردید.

اینجانب مصیبت فقدان آن عالم ارزشمند و امام جمعه خَدوم را به عموم علاقهمندان و ارادتمندان بهویژه بازماندگان و بیت مکرّم ایشان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال صبر جمیل و اجر جزیل برای آنان مسئلت دارم.

انتهای پیام/ش*


منبع :: آیت‌الله دستغیب: امام جمعه کازرون در توسعه و رسیدگی به امور حوزه علمیه اهتمام داشت