کد خبر: 234تاریخ انتشار : 8:01:51 - شنبه 14 اکتبر 2017

آمادگی استان فارس برای ارتقاء روابط تجاری با ایالت بلوچستان پاکستان

آمادگی استان فارس برای ارتقاء روابط تجاری با ایالت بلوچستان پاکستان

استاندار فارس بر آمادگی این استان برای ارتقاء روابط تجاری با ایالت بلوچستان پاکستان و جلب و جذب سرمایه‌گذاران تأکید کرد. شعار سال: «اسماعیل تبادار» در دیدار با رئیس و تعدادی از نمایندگان مجلس ایالت بلوچستان پاکستان با بیان این که ایران و پاکستان دارای ارتباط فرهنگی و اقتصاد دیرینه ای هستند و از لحاظ فرهنگی، […]

استاندار فارس بر آمادگی این استان برای ارتقاء روابط تجاری با ایالت بلوچستان پاکستان و جلب و جذب سرمایه‌گذاران تأکید کرد.

شعار سال«اسماعیل تبادار» در دیدار با رئیس و تعدادی از نمایندگان مجلس ایالت بلوچستان پاکستان با بیان این که ایران و پاکستان دارای ارتباط فرهنگی و اقتصاد دیرینه ای هستند و از لحاظ فرهنگی، دینی و آداب و رسوم به یکدیگر نزدیک هستند، گفت: ایران و پاکستان مشترکات زیادی با هم دارند و به همین دلیل پیوند بسیار مستحکمی میان دو کشور ایجاد شده است .

تبادار با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران به‌دنبال روابط دوستانه و عمیق با همه کشورهای همسایه به ویژه پاکستان است، گفت: پیشنهاد می‌کنم کارگروهی تشکیل شود و زمینه های همکاری دو طرف در حوزه های علمی، فناوری، اقتصادی، گردشگری و تجاری را به منظور افزایش همکاری ها میان استان فارس و ایالت بلوچستان پاکستان مورد بررسی قرار دهد .

خبر جدید  شهروند خبرنگار ما باشید

وی با بیان این که سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران و آرامگاه ستاره های درخشان ادبی ایران و حتی جهان، حافظ و سعدی در شیراز قرار دارد، افزود: شیراز پایتخت تاریخ و تمدن ایران است و بناهای تاریخی بزرگی مانند تخت جمشید در آن قرار دارد .

استاندار فارس با اشاره به این که این استان با حدود پنج میلیون جمعیت و ۱۲۲ هزار کیلومتر مربع وسعت، یکی از استان های بزرگ ایران محسوب می شود، گفت: فارس در زمینه تقسیمات کشوری دارای ۲۹ فرمانداری، ۸۴ بخش، ۱۰۲ شهر و ۱۸ نماینده در مجلس شورای اسلامی است .

مهندس تبادار تصریح کرد: استان فارس در حوزه های کشاورزی، صنعت، معدن، گردشگری و دانشگاهی دارای قابلیت ها و ظرفیت های بسیار بالایی است .

نماینده عالی دولت در استان با بیان این که جاذبه های فراوان فرهنگی، تاریخی، مذهبی و طبیعی در این استان واقع شده است، افزود: در یک کلام می توان فارس را قطب فرهنگی کشور و ایران کوچک نامید .

خبر جدید  بزرگداشت آیت الله حقیقت ؛ فردا در شیراز

وی با اشاره به این که بیش از ۱۶۰ واحد دانشگاهی با حدود هشت هزار عضو هیات علمی و ۲۰۰ هزار نفر دانشجو در استان فارس وجود دارند، اظهار داشت: دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سطح دنیا مشهورند و از نقاط مختلف استان های مجاور و از کشورهای حاشیه خلیج فارس به منظور درمان به شیراز سفر می کنند .

استاندار فارس ادامه داد: فارس دارای نیروهای متخصص بسیار برجسته ای است و حدود ۲ هزار عضو هیات علمی متخصص و کارآمد تنها در در دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز این استان مشغول فعالیت هستند .

مهندس تبادار با بیان این که تبادل استاد و دانشجو میان دانشگاه های استان فارس و ایالت بلوچستان پاکستان می تواند از اولویت های دو طرف باشد، گفت: هم اکنون نیز دانشجویان خارجی زیادی در دانشگاه های شیراز به ویژه در دانشگاه شیراز مشغول به تحصیل هستند و ایجاد شرایط مناسب برای تبادل دانشجو میان دانشگاه های دو طرف از مسیر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تسهیل می شود .

خبر جدید  معاون وزیر کشور: دشمن به دنبال ایجاد نارضایتی در مردم است

در این دیدار رئیس مجلس ایالت بلوچستان پاکستان با بیان این که همکاری میان دو طرف در زمینه های اقتصادی و دانشگاهی باید مورد توجه قرار داشته باشد، گفت: ایالت بلوچستان پاکستان دارای معادن خوبی است و شاهرگ کشور پاکستان محسوب می شود .

راحله حمید خان درانی ادامه داد: فارس سرزمین بزرگان، شعرا و فرمانروایان بزرگ است و ما از کودکی مشتاق سفر به شیراز و دیدن این شهر بودیم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران ، تاریخ انتشار ۲۱ مهر ۹۶، کدمطلب:۹۶۰۷۲۱۱۱۳۴۶، www.isna.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , , , ,