کد خبر: 44554تاریخ انتشار : 2:08:03 - سه‌شنبه 26 فوریه 2019

آماده همکاری اقتصادی مشترک با استان فارس هستیم

آماده همکاری اقتصادی مشترک با استان فارس هستیم

شیراز-ایرنا- وابسته بازرگانی سفارت اوکراین در ایران با اشاره به ظرفیت استان فارس و ایران برای سرمایه گذاری، نقش اتاق بازرگانی را برای تحقق این هدف مهم توصیف کرد و گفت: می توانیم این ظرفیت ها را به فعالان اقتصادی اوکراین معرفی کنیم و در یک شرایط مناسب همکاری ها را گسترش دهیم.

روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس در گزارش دوشنبه خود اعلام کرد: یوگن کراوچنکو در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در شیراز افزود: موارد متعددی که از ظرفیت ها و توانمندی های استان فارس از سوی اتاق بازرگانی این استان مطرح شد، نیازمند بررسی و کار کارشناسی است اما در بحث کشت فراسرزمینی شرایط در اوکراین مهیاست و فعالیت هایی هم در این زمینه انجام شده است.
او ادامه داد: هم اینک در کشور اوکراین حق مالکیت زمین های کشاورزی واگذار نمی شود که البته این قانون در حال اصلاح و بررسی است و با واگذاری حق مالکیت، امکان خرید و فروش نیز فراهم می شود.
وی افزود: در حال حاضر اجاره بهای زمین برای انجام کشت فراسرزمینی ۱۵۰ساله است که برای تجار ایرانی به ویژه در زمینه کشاورزی مناسب است.
کراوچنکو، در مورد تضمین سرمایه گذاری در اوکراین هم گفت: حمایت نهادهای دولتی و تفاهم نامه دولتی برای سرمایه گذاری که بین ایران و اوکراین در حال مبادله است از مواردی است که تضمین سرمایه گذاری در اوکراین را به دنبال دارد.
وی ادامه داد: یکی از موارد بسیار مهم در زمینه سرمایه گذاری، حل مساله ارزی است که اگر این مهم محقق شود برای فعالان اقتصادی جذابیت بالایی ایجاد می کند.

خبر جدید  سند آمایش فارس در رشد اقتصادی فرهنگ استان اثر مستقیم دارد

**زمینه همکاری اقتصادی و تجاری فارس و اوکراین فراهم است
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس هم در این دیدار گفت: زمینه همکاری اقتصادی و تجاری فعالان اقتصادی فارس با کشور اوکراین فراهم است و می کوشیم ظرفیت های هر ۲ طرف به شکل کارشناسی بررسی و دنبال شود.
جمال رازقی، با اشاره به ظرفیت های استان فارس برای سرمایه گذاری افزود: فارس در حوزه پزشکی در دنیا صاحب رتبه است و از جمله در زمینه پیوند کبد با انجام سالانه حدود ۶۰۰ پیوند، مقام نخست را در دنیا در اختیار دارد.
وی ادامه داد: در حوزه صنعت هم عمده صنایع فارس بر ۲ محور، صنایع تبدیلی کشاورزی و صنایع پشتیبان نفت و گاز استوار است، در کشاورزی سالانه حدود ۱۱ میلیون تن انواع محصول کشاورزی در این استان تولید می شود و در زمینه صنایع پشتیبانی نفت و گاز نیز به دلیل نزدیکی به منطقه پارس جنوبی و عسلویه، اقدامات خوبی شده است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس بیان کرد: در مقطعی بنا بود که فارس به یک قطب صنعتی تبدیل شود لیکن این مهم محقق نشد اما در عین حال این استان در برخی از صنایع به ویژه سیمان حرف هایی برای گفتن دارد.
رازقی اظهار داشت: در زمینه کشاورزی و کشت فراسرزمینی هم آماده همکاری هستیم و اگر زمینه و شرایط لازم وجود داشته باشد، آمادگی سرمایه گذاری در این زمینه را نیز داریم.
او اضافه کرد: علاوه بر این، در زمینه صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی، صنعت سیمان و لوله، گردشگری سلامت و پزشکی نیز امکان همکاری و سرمایه گذاری وجود دارد.

خبر جدید  دلیل بروز سیل در شیراز باید ریشه یابی شود

**۳۰ درصد سیمان سفید کشور در فارس تولید می شود
نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس هم در این دیدار به بیان ظرفیت های فارس در زمینه تولید سیمان پرداخت و گفت: این استان ۱۰ کارخانه تولید سیمان خاکستری و سفید دارد که ۱۰ درصد سیمان خاکستری و ۳۰ درصد سیمان سفید کشور را تولید می کنند.
ابراهیم غلامزاده افزود: واحد تولیدی لوله فایبرگلاس مستقر در شیراز نیز با بهره گیری از بهترین فناوری روز دنیا اقدام به تولید این لوله ها می کند که بخشی از تولیدات آن به کشور عراق صادر می شود.
کشور اوکراین به مرکزیت کیف در اروپای شرقی واقع شده است. این کشور یکی از جمهوری‌های استقلال یافته اتحاد جماهیر شوروی سابق است که پس از فروپاشی این کشور در سال ۱۹۹۱ تشکیل شد.
۶۱۲۲ /۶۱۱۸

خبر جدید  سه شهر فارس به سامانه صدور آنی قبض گاز پیوستند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,