به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، حجت الاسلام سید عبدالمهدی موسوی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت ترویج فرهنگ صلح و سازش و تقویت شوراهای حل اختلاف در جهت افزایش نیافتن تعداد زندانیان در جامعه با اعلام این خبر گفت : در ۱۰ ماهه سال ۹۷، با تلاش اعضا و کارکنان مستقر در شعب ویژه زندان و سایر شعب اجرای احکام شوراهای حل اختلاف استان ، تعداد یکهزار و ۸۸۹ نفر از زندان آزاد شده اند.
رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس اظهار داشت : طی این مدت تعداد۳ هزار و ۳۳۹ فقره پرونده توسط مراجع قضایی استان و یا با درخواست شاکی یا خواهان پرونده جهت صلح وسازش به شعب شوراهای حل اختلاف ویژه زندانیان مستقر در زندان های استان ارجاع گردیده که با تلاش اعضای این شعب بالغ بر ۳ هزار فقره پرونده مختومه و یکهزارو ۳۸۹ فقره منجر به صلح وسازش شده است.
وی خاطر نشان کرد: مجموعه شوراهای حل اختلاف با هدف بهره گیری از مشارکت های مردمی، ایجاد فرهنگ صلح و سازش و رفع اختلاف از طریق کدخدامنشی، تلاش برای حل و فصل دعاوی از طریق مذاکره بین طرفین و پیشگیری از طرح برخی دعاوی ساده در مراجع قضائی ایجاد شده است.
رئیس شوراهای حل اختلاف استان اضافه کرد: هم اکنون ۴۳۵ شعبه شورای حل اختلاف در سطح استان فارس در حال فعالیت می باشند که از این تعداد ۱۴ شعبه ویژه صلح و سازش پروندههای زندانیان در زندانهای استان در حال فعالیت هستند .